MIREASA PENTRU FIUL MEU
MIREASA PENTRU FIUL MEU
MIREASA PENTRU FIUL MEU
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

MIREASA PENTRU FIUL MEU

***********************
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 photo antetiarna_zpsd4fb60ba.jpg
Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Ultimele subiecte
» Imagini mpfm 5
Stiri Mondene - Pagina 2 EmptySam 09 Iul 2016, 5:38 pm Scris de frezii

» Comentarii mpfm 5
Stiri Mondene - Pagina 2 EmptyVin 16 Oct 2015, 1:51 pm Scris de frezii

» Danut
Stiri Mondene - Pagina 2 EmptyLun 17 Aug 2015, 5:20 pm Scris de frezii

» Carmen
Stiri Mondene - Pagina 2 EmptyJoi 13 Aug 2015, 6:05 pm Scris de frezii

» Carmen - Danut
Stiri Mondene - Pagina 2 EmptyJoi 13 Aug 2015, 6:03 pm Scris de frezii

» Poze - concurenti - mpfm 4
Stiri Mondene - Pagina 2 EmptyVin 07 Aug 2015, 1:32 pm Scris de frezii

» Elly
Stiri Mondene - Pagina 2 EmptyJoi 06 Aug 2015, 1:35 pm Scris de frezii

» Comentarii - emisiune mpfm 4
Stiri Mondene - Pagina 2 EmptySam 01 Aug 2015, 4:42 pm Scris de frezii

» Catalina - Nicolae
Stiri Mondene - Pagina 2 EmptyMier 22 Iul 2015, 3:39 pm Scris de frezii







HOROSCOP
Photobucket Photobucket



Cine este conectat?
În total sunt 2 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 2 Vizitatori

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 10, Dum 09 Iun 2013, 12:57 pm
Top postatori
frezii
Stiri Mondene - Pagina 2 Vote_lcapStiri Mondene - Pagina 2 Voting_barStiri Mondene - Pagina 2 Vote_rcap 
gratiela
Stiri Mondene - Pagina 2 Vote_lcapStiri Mondene - Pagina 2 Voting_barStiri Mondene - Pagina 2 Vote_rcap 
elenita
Stiri Mondene - Pagina 2 Vote_lcapStiri Mondene - Pagina 2 Voting_barStiri Mondene - Pagina 2 Vote_rcap 
anitanna
Stiri Mondene - Pagina 2 Vote_lcapStiri Mondene - Pagina 2 Voting_barStiri Mondene - Pagina 2 Vote_rcap 
sad angel
Stiri Mondene - Pagina 2 Vote_lcapStiri Mondene - Pagina 2 Voting_barStiri Mondene - Pagina 2 Vote_rcap 
vyky2010
Stiri Mondene - Pagina 2 Vote_lcapStiri Mondene - Pagina 2 Voting_barStiri Mondene - Pagina 2 Vote_rcap 
vlavi
Stiri Mondene - Pagina 2 Vote_lcapStiri Mondene - Pagina 2 Voting_barStiri Mondene - Pagina 2 Vote_rcap 
kikilina
Stiri Mondene - Pagina 2 Vote_lcapStiri Mondene - Pagina 2 Voting_barStiri Mondene - Pagina 2 Vote_rcap 
xenia
Stiri Mondene - Pagina 2 Vote_lcapStiri Mondene - Pagina 2 Voting_barStiri Mondene - Pagina 2 Vote_rcap 
kokolino
Stiri Mondene - Pagina 2 Vote_lcapStiri Mondene - Pagina 2 Voting_barStiri Mondene - Pagina 2 Vote_rcap 
 photo inimioare_colorate-1.gif
Subiectele cele mai active
Comentarii - emisiune mpfm 3
Comentarii - emisiune mpfm 3
Comentarii - emisiune mpfm 3
Comentarii - emisiune mpfm 3
Comentarii - emisiune mpfm 3
Comentarii - emisiune mpfm 4
Comentarii - emisiune mpfm 3
Lorena ...... fata
Cornelia ....... fata
Andrei

 photo besos.gif

Stiri Mondene - Pagina 2 4b36422c62a500da847e7f75e64d50ec
Statistici
Avem 24 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: daniel111

Membrii nostri au postat un numar de 24397 mesaje în 209 subiecte

 

 Stiri Mondene

In jos 
5 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
AutorMesaj
frezii
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
frezii


Mesaje : 14796
Data de inscriere : 03/07/2011
Varsta : 47
Localizare Localizare : acasa

Stiri Mondene - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri Mondene   Stiri Mondene - Pagina 2 EmptyMier 08 Mai 2013, 1:13 pm


Dupa impacarea cu Prigoana, Adriana Bahmuteanu a dat mare chef de ziua ei!
Ce invitati a avut!


Adriana Bahmuteanu a dat petrecere mare de ziua ei la care au fost invitati rudele si prietenii lor, cheful avand loc in casa in care locuieste impreuna cu Silviu Prigoana si copiii.


“Atmosfera e frumoasa, pretentioasa si cu fast cum e la Prigoana. Cred ca o iubeste, ca daca nu o iubea, nu se preta sa se intoarca la ea. Aici e vorba numai de a putea convietui cu cineva chiar daca il ierti, chiar daca nu. Sunt altele certurile si discutiile dintre ei, intr-o casnicie fiecare ar trebui sa cedeze”, a declarat tatal Adrianei.
Stiri Mondene - Pagina 2 Gabriela

Barbatul a marturisit ca, din punctul lui de vedere, si banii au fost un factor important: “Ca intotdeauna si partea finaciara si-a spus cuvantul, ea se descurca din ce in ce mai greu, nu mai e nici tanara, a facut-o pentru copii si pentru un trai mai bun”.
Stiri Mondene - Pagina 2 Mara1

Printre invitatii care au vrut sa-i fie alaturi Adrianei Bahmuteanu s-au numarat Gabriela Cristea, Camelia Enciu si jurnalista Mara Banica. Se pare ca Silviu Prigoana nu i-a cumparat niciun cadou sotiei.













Adriana Bahmuteanu a primit un inel cu diamante de la Prigoana. Urmeaza a cincea nunta?





Stiri Mondene - Pagina 2 Adriana-Bahmuteanu-a-primit-un-inel-cu-diamante-de-la-Prigoana--Urmeaza-a-cincea-nunta-
Sus In jos
frezii
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
frezii


Mesaje : 14796
Data de inscriere : 03/07/2011
Varsta : 47
Localizare Localizare : acasa

Stiri Mondene - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri Mondene   Stiri Mondene - Pagina 2 EmptySam 11 Mai 2013, 8:36 am

BRUNO ICOBEŢ, CÂŞTIGĂTORUL ROMÂNII AU TALENT, sezonul 3: "Suntem unici în România". EXCLUSIV

Stiri Mondene - Pagina 2 46707310

Când a păşit pe scena de la ROMÂNII AU TALENT, BRUNO ICOBEŢ, CÂŞTIGĂTORUL ROMÂNII AU TALENT, SEZONUL3, a
mărturisit simplu: „Nu am voce, nu dansez, am ceva mai special: relaţia
cu câinii mei”. Vorbele sale aveau să îşi demonstreze imediat
veridicitatea, numărul artistic prezentat de concurent cucerind imediat
atât publicul, cât şi pe cei trei juraţi de la ROMÂNII AU TALENT.

„Îmi doresc ca un astfel de număr să câştige ROMÂNII AU TALENT. Mi se pare fantastic, e singura dată când am emoţie înainte de un număr”, spunea Mihai Petre la finalul reprezentaţiei lui BRUNO ICOBEŢ din SEMI“Sigur, aveţi nişte câini minunaţi, dar adevărata minune din viaţa acestor câini sunteţi dumneavoastră”, completa Andi Moisescu.

Într-un interviu acordat gandul cu câteva ore înainte de MAREA FINALĂ, BRUNO ICOBEŢ, 50 de ani, a spus că, într-o oarecare măsură, a fost aprope sigur că va ajunge în FINALA din 10 mai şi că nu s-a temut în mod special de niciun concurent: “Suntem unici în România!”

Pentru numărul care i-a oferit şansa la marele premiu în valoare de 120.000 de euro, oferit de Cosmote, BRUNO ICOBEŢ s-a pregătit nu o lună, nu un an, ci nouă.

„Numărul din finală reprezintă o muncă de 4 ani plus 3,5 ani plus 1,5
ani, vârsta lui Blue, Ozzie şi J în acest moment. În total 9 ani”, a
povestit BRUNO ICOBEŢ.

„Un asemenea număr nu se poate face într-o săptămână şi nici într-o
lună. El se bazează pe experienţa minunaţilor săi prieteni şi "pe
încrederea mea în ei”, a adăugat concurentul în vârstă de 50 de ani,
adăugând însă că cel mai dificil nu a fost să lucreze cu cei trei
patrupezi, ci să se asigure că mesajul său trece dincolo de micile
ecrane.

Pentru că, spune BRUNO ICOBEŢ, participarea lui la ROMÂNII AU TALENT, SEZONUL 3 are rolul de a deschide în faţa tuturor o lume specială:

„Am venit să spun oamenilor să se aşeze la nivelul căţeilor lor, pe
iarbă, în casă, şi în acel moment vor vedea ceea ce văd eu în fiecare
zi: o lume în care nu există nivele de gri, o lume frumoasă în care
bucuria şi iertarea sunt pe primul plan”.
FINALA 5, SEZONUL 3.

Stiri Mondene - Pagina 2 374973-335365183233406-796955935-n

Aşadar, dragostea şi pasiunea sunt motivele pentru care BRUNO ICOBEŢ preferă să lucreze cu câinii, şi nu aspectul financiar cum ar crede unii.

De aceea chiar şi banii pe care i-ar putea câştiga în FINALA ROMÂNII AU TALENT i-ar investi tot în disc dogging, sportul despre care BRUNO ICOBEŢ crede că celebrează legătura dintre câine şi om.

„Aş pleca cu soţia şi căţeii într-o vacanţă frumoasă pe care nici măcar nu vă puteţi imagina cât de mult o merită”, a povestit BRUNO ICOBEŢ. „Voi
putea organiza cursuri de educaţie canină şi discdog fără a mai fi
necesară alergătura continuă după sponsori, voi putea cumpăra
echipamente cu care cursanţii să practice sportul”, a mai spus
câştigătorul ROMÂNII AU TALENT SEZONUL 3, competiţie care a pus la bătaie un premiu de 120.000 de euro oferit de COSMOTE.


Sus In jos
frezii
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
frezii


Mesaje : 14796
Data de inscriere : 03/07/2011
Varsta : 47
Localizare Localizare : acasa

Stiri Mondene - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri Mondene   Stiri Mondene - Pagina 2 EmptySam 11 Mai 2013, 8:46 am

BRAVOOOOOOOOOO ! Stiri Mondene - Pagina 2 4209857585 a fost si nr. meu favorit, chiar merita acest premiu, a depus o munca titanica cu acesti caini, se vede cu cata iubire lucreaza cu ei, ce sa mai spun de inteligenta lor Stiri Mondene - Pagina 2 1022332704 Stiri Mondene - Pagina 2 1022332704 Stiri Mondene - Pagina 2 1022332704
Sus In jos
frezii
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
frezii


Mesaje : 14796
Data de inscriere : 03/07/2011
Varsta : 47
Localizare Localizare : acasa

Stiri Mondene - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri Mondene   Stiri Mondene - Pagina 2 EmptyJoi 16 Mai 2013, 11:01 am



Stiri Mondene - Pagina 2 47736gabi-cristea-1

'In seara de Craciun ai dat in mine'. Vezi aici sms-ul de la Gabriela Cristea pe care Marcel Toader nu a avut curajul sa-l arate



A tacut cat a tacut, a indurat cat a indurat, insa Gabi Cristea da
semne ca ar fi ajuns la capatul puterilor. Umilita de Marcel Toader in
repetate randuri, inclusiv in momentul in care ea i-a intins un sol de
pace si i-a propus chiar si varianta impacarii, vedeta a ascuns, cu
indarjire, faptul ca sotul ei este un barbat violent. Dar iata ca, acum,
in cel de-al saptea ceas, Gabi a dat cartile pe fata si a certificat
ceea ce toata lumea deja banuia.

Recunoscut ca un tip dur si violent si acuzat de agresiune fizica
inclusiv de Anamaria Ferent, fosta lui sotie, Marcel Toader s-a bucurat
de tot sprijinul Gabrielei Cristea in aceasta problema. Fie din
dragoste, fie din respect, Gabi i-a luat mereu apararea in fata acestor
acuzatii si a incercat sa musamalizeze si sa minimalizeze toate
indiciile, presupunerile si zvonurile pe aceasta tema, sustinand pana in
panzele albe ca Marcel nu a avut astfel de excese in ceea ce o
priveste.

Dar iata ca, intr-un final, s-a umplut paharul si pentru
prezentatoarea TV, iar umilintele la care a fost supusa de catre sotul
ei in ultimele saptaman, au facut-o sa reactioneze. Si a reactionat dur,
iar Marcel este batut, acum, cu propriile arme, Gabi aruncand pe piata o
informatie bomba: se pare ca, in luna decembrie, chiar de Craciun, cand
se presupune ca familia ar trebui sa celebreze linistea si dragostea,
ea ar fi fost rasplatita cu o agresiune fizica. Completata si cu o
umilinta, mai exact cu o serie de vorbe “de duh”, spuse in fata unui
amic de-al sau, probabil ca Marcel sa-si demonstreze suprematia in
cuplu.

Vedeta a hotarat sa dea cartile pe fata dupa ce, in cursul zilei de
azi, Marcel a prezentat, la o emisiune televizata, mai mult sms-uri
primite de la sotia sa, fapt care nu i-a picat deloc bine Gabrielei.
Surpriza, a omis unul, poate cel mai sugestiv dintre acestea, pe care
WOWbiz.ro vi-l prezinta, acum, in exclusivitate:“A, si poate
maine le povestesti si cum ai dat in mine in ziua de Craciun si cum ai
sunat imediat un prieten ca sa ma injuri in fata lui. Apropos, daca te
apuci sa spui adevarul, s-ar putea sa ai subiecte pentru cele trei luni
de contract abia semnat. Vezi ca ti-a ramas acasa caietul galben cu
mesajele noastre, daca ai sa-l citesti o sa mai ai si alte subiecte
pentru emisiuni si tot acolo ai sa descoperi ca stiu sa spun si ti-am
spus “imi pare rau”, chiar si cand nu era cazul. Daca vrei, poti sa te
consiliez pe viitor cu privire la fabricarea subiectelor pentru presa
”.



Sus In jos
frezii
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
frezii


Mesaje : 14796
Data de inscriere : 03/07/2011
Varsta : 47
Localizare Localizare : acasa

Stiri Mondene - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri Mondene   Stiri Mondene - Pagina 2 EmptyJoi 16 Mai 2013, 11:11 am

Stiam ca e o jigodie, toti asteptam sa recunoasca Gabi ca a fost agresata fizic ... imi pare rau pentru ea, pacat, este o persoana deosebita ! Nu pricep cum de a mai vrut sa se impace cu el Question Uneori iubirea ne poarta pe carari nebanuite, dar totul are o limita, sper ca si ea si-a dat seama ca e cazul sa puna punct acestui capitol din viata ei si sa mearga mai departe.
Sus In jos
xenia

xenia


Mesaje : 3
Data de inscriere : 11/03/2013

Stiri Mondene - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri Mondene   Stiri Mondene - Pagina 2 EmptyJoi 16 Mai 2013, 5:40 pm

N-am văzut așa jigodie ! Face cârpă de spălat pe jos cu un suflet chinuit !!! Eu nu l-aș mai chema în emisiuni dar deh,nevoia de rating !! :G ... /: :8 \\\\\\\\:
Sus In jos
frezii
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
frezii


Mesaje : 14796
Data de inscriere : 03/07/2011
Varsta : 47
Localizare Localizare : acasa

Stiri Mondene - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri Mondene   Stiri Mondene - Pagina 2 EmptyJoi 16 Mai 2013, 5:44 pm

xenia a scris:
N-am văzut așa jigodie ! Face cârpă de spălat pe jos cu un suflet chinuit !!! Eu nu l-aș mai chema în emisiuni dar deh,nevoia de rating !! Stiri Mondene - Pagina 2 704031430 Stiri Mondene - Pagina 2 3936538460
Asa am zis si eu, jigodie mare ... televiziunile cauta rating , ce conteaza ca ca se bate joc de un suflet Stiri Mondene - Pagina 2 1360799208
Sus In jos
frezii
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
frezii


Mesaje : 14796
Data de inscriere : 03/07/2011
Varsta : 47
Localizare Localizare : acasa

Stiri Mondene - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri Mondene   Stiri Mondene - Pagina 2 EmptyLun 20 Mai 2013, 12:12 pm

Ionut Budisteanu, din Ramnicu Valcea, castiga Intel ISEF 2013

Stiri Mondene - Pagina 2 Premiu10


Elevul român, Ionuţ Budişteanu, a caştigat premiul cel mare
la cea mai amplă competiţie preuniversitară de ştiinţă şi inginerie din
lume, Intel International Science and Engineering Fair (Intel ISEF),
organizată între 12-17 mai în Phoenix, Arizona.

În vârstă de 19 ani, Ionuţ şi-a adjudecat cel mai important premiu al competiţiei, Gordon E. Moore, în valoare de 75.000 dolari. El a mai câştigat alte 4 premii în cadrul Intel ISEF, a căror valoare cumulată
este de 14.000 dolari. Alături cu premiul Gordon E. Moore, Ionuţ a obţinut şi premiul I acordat de American Association for Computing Machinery; Premiul Best Category Award, secţiunea Computer Science; Premiul First Award, Computer Science şi o excursie de o săptămână la CERN, Geneva, oferită de Organizaţia Europeană pentru Cercetare Nucleară. În total, premiile câştigate de Ionuţ Budişteanu la ediţia de anul acesta a Intel ISEF se ridică la 89.000 dolari.


Reputatul Massachusetts Institute of Technology (MIT) a anunţat că a decis sa denumească un
asteroid cu numele lui Ionuţ Budişteanu, în calitate de câştigător al Intel ISEF 2013.

“Sunt foarte fericit că am câştigat premiul cel mare la Intel ISEF anul acesta. Este cea mai importantă recunoaştere ştiinţifică pe care o poate primi un licean, la nivel mondial. Am visat mereu să câştig acest
premiu, cel mai important din palmaresul meu”, a declarant Ionuţ.

“Mă bucur să aduc acest premiu acasă, în România. Voi continua să lucrez la proiectele mele de cercetare şi să învăţ pentru examenul de Bacalaureat. Muncesc mult, între 12 şi 14 ore pe zi, la proiectele mele. Mă simt norocos că pot fructifica acest efort de timp şi resurse, câştigând premii. Sfatul meu pentru liceenii interesaţi de inteligenţa artificială şi care doresc să participe la Intel ISEF este să pună pasiune în ceea ce fac. Acesta este secretul meu, fac totul cu pasiune şi încerc mereu să mă autodepăşesc”, a mai spus el.

“Încă nu am decis unde îmi voi continua studiile universitare. Mă gândesc să rămân în România, unde, iată, sunt posibile performanţe în domeniul inteligenţei artificiale la fel ca în oricare altă ţară. Sunt
conectat cu noutăţile din domeniu cu ajutorul computerului şi al Internetului. Astfel, am acces la cele mai noi proiecte, lucrări ştiinţifice, paradigme de programare. Cea mai mare satisfacţie o am când finalizez un proiect, când îl vad conturat. Când timpul îmi permite să mă relaxez, mă uit la documentare ştiinţifice. Mă consider un tânăr normal, foarte pasionat de ceea ce face, şi norocos pe deasupra”, a adaugat Ionuţ Budişteanu.


Sus In jos
gratiela
Diamantele forumului
Diamantele forumului
gratiela


Mesaje : 6094
Data de inscriere : 02/11/2012
Varsta : 75

Stiri Mondene - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri Mondene   Stiri Mondene - Pagina 2 EmptyLun 20 Mai 2013, 1:32 pm

frezii a scris:

Ionut Budisteanu, din Ramnicu Valcea, castiga Intel ISEF 2013

Stiri Mondene - Pagina 2 Premiu10


Elevul român, Ionuţ Budişteanu, a caştigat premiul cel mare
la cea mai amplă competiţie preuniversitară de ştiinţă şi inginerie din
lume, Intel International Science and Engineering Fair (Intel ISEF),
organizată între 12-17 mai în Phoenix, Arizona.

În vârstă de 19 ani, Ionuţ şi-a adjudecat cel mai important premiu al competiţiei, Gordon E. Moore, în valoare de 75.000 dolari. El a mai câştigat alte 4 premii în cadrul Intel ISEF, a căror valoare cumulată
este de 14.000 dolari. Alături cu premiul Gordon E. Moore, Ionuţ a obţinut şi premiul I acordat de American Association for Computing Machinery; Premiul Best Category Award, secţiunea Computer Science; Premiul First Award, Computer Science şi o excursie de o săptămână la CERN, Geneva, oferită de Organizaţia Europeană pentru Cercetare Nucleară. În total, premiile câştigate de Ionuţ Budişteanu la ediţia de anul acesta a Intel ISEF se ridică la 89.000 dolari.


Reputatul Massachusetts Institute of Technology (MIT) a anunţat că a decis sa denumească un
asteroid cu numele lui Ionuţ Budişteanu, în calitate de câştigător al Intel ISEF 2013.

“Sunt foarte fericit că am câştigat premiul cel mare la Intel ISEF anul acesta. Este cea mai importantă recunoaştere ştiinţifică pe care o poate primi un licean, la nivel mondial. Am visat mereu să câştig acest
premiu, cel mai important din palmaresul meu”, a declarant Ionuţ.

“Mă bucur să aduc acest premiu acasă, în România. Voi continua să lucrez la proiectele mele de cercetare şi să învăţ pentru examenul de Bacalaureat. Muncesc mult, între 12 şi 14 ore pe zi, la proiectele mele. Mă simt norocos că pot fructifica acest efort de timp şi resurse, câştigând premii. Sfatul meu pentru liceenii interesaţi de inteligenţa artificială şi care doresc să participe la Intel ISEF este să pună pasiune în ceea ce fac. Acesta este secretul meu, fac totul cu pasiune şi încerc mereu să mă autodepăşesc”, a mai spus el.

“Încă nu am decis unde îmi voi continua studiile universitare. Mă gândesc să rămân în România, unde, iată, sunt posibile performanţe în domeniul inteligenţei artificiale la fel ca în oricare altă ţară. Sunt
conectat cu noutăţile din domeniu cu ajutorul computerului şi al Internetului. Astfel, am acces la cele mai noi proiecte, lucrări ştiinţifice, paradigme de programare. Cea mai mare satisfacţie o am când finalizez un proiect, când îl vad conturat. Când timpul îmi permite să mă relaxez, mă uit la documentare ştiinţifice. Mă consider un tânăr normal, foarte pasionat de ceea ce face, şi norocos pe deasupra”, a adaugat Ionuţ Budişteanu.



bravo lui il felicit
Sus In jos
frezii
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
frezii


Mesaje : 14796
Data de inscriere : 03/07/2011
Varsta : 47
Localizare Localizare : acasa

Stiri Mondene - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri Mondene   Stiri Mondene - Pagina 2 EmptyLun 03 Iun 2013, 9:21 am


Stiri Mondene - Pagina 2 48724jean-claude-1



Catalin Botezatu il imbraca pe Van Damme

Designerul Catalin Botezatu va crea costumele pentru cel mai nou film al lui Jean-Claude Van Damme, la solicitarea actorului de origine belgiana.

"Jean-Claude Van Damme a fost impresionat de creatiile vestimentare realizate de designerul Catalin Botezatu si prezentate la evenimentele FashionTV din cadrul Festivalului de Film de la Cannes de anul acesta", se precizeaza intr-un comunicat al FashionTV, remis Ziare.com.

Actorul a fost invitat special al FashionTV la Cannes. El va avea rolul principal in serialul Dubai Force - Where Luxury Meets Justice, o productie noua a FashionTV Luxury Films.

Van Damme a cerut ca designerul Catalin Botezatu sa realizeze o parte din costumele serialului, iar Michel Adam, fondatorul FashionTV, urmeaza sa ii faca o propunere in acest sens designerului roman.

Intr-o interventie telefonica la Romania TV, Botezatu a afirmat ca a acceptat propunerea.
Sus In jos
frezii
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
frezii


Mesaje : 14796
Data de inscriere : 03/07/2011
Varsta : 47
Localizare Localizare : acasa

Stiri Mondene - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri Mondene   Stiri Mondene - Pagina 2 EmptyMier 05 Iun 2013, 10:03 am

LUMINIŢA ANGHEL, din NOU ÎN LACRIMI. DRAMA artistei NU SE MAI SFÂRŞEŞTE

Stiri Mondene - Pagina 2 48877luminita-anghel-1


După ce lucrurile păreau să se fi lămurit între Luminiţa Anghel şi
mama naturală a Măriucăi, fetiţa pe care o are în plasament, iată că
femeia vin din nou să îi strice liniştea artistei.
Prezentă în aemisiunea Acces Direct, Angelica Constantin, mama naturală
a Mariei, fetiţa care acum se află la Luminiţa Anghel, a încercat să
explice motivele pentru care timp de patru ani nu şi-a văzut copilul.

"Eu am născut fetiţa asta ca să o ţin lângă mine. Dar nu am putut
pentru că statul mi-a luat nişte bănuţi care mă ajutau să mă descurc.
După un an m-am dus la centrul de plasament şi am aflat că fetiţa este
la Luminiţa Anghel, fără acordul meu", a spus femeia.

Aceasta a ameninţat-o pe cântăreaţă că va face tot posibilul să îi ia
fetiţa şi nu pare să ţină cont de consecinţele morale ale gestului ei.

"Eu îmi iubesc copilul, dar nu i-o dau nici moartă! O să îmi iau
fetiţa, dar nu în situaţia de acum. O să lupt să îmi fac o situaţie.", a
spus Angelica Constantin.

"Cum o să crească, cum n-o să crească...eu o iubesc foarte mult. Într-o
bună zi o să mi-o iau", spune femeia, fără să se gândească la cum ar
putea trăi Maria cu gândul că, într-o bună zi, ar putea fi ruptă de
actuala ei familie. Mai mult, aceasta doreşte ca fetiţa să fie dusă din
nou la centrul de plasament, unde consideră că îi va fi mai bine decât
în familia Luminiţei Anghel.
"Pile" la centrul de plasament

Cu privire la anii de absenţă, femeia a invocat acelaşi motiv ca şi
până acum: banii. "Ca fiecare, am avut şi eu o problemă", a justificat
Angelica Constantin absenţa de peste 4 ani din viaţa copilului ei.

"Doamna Luminiţa Anghel mi-a luat fetiţa fără iscălitura mea. Cred că a
avut pile la centrul de plasament", susţine femeia. Ea insistă asupra
faptului că timp de patru ani a încercat să ia legătura cu artista, dar "
nu a găsit-o".

"Ce a căutat doamna Luminiţa în viaţa copilului meu? Să mi-o pună la
loc în centrul de plasament. Să o ducă acolo cu mâna ei, să pot să vin
să o vizitez", este dorinţa Angelicăi Constantin.

"Eu n-o să-i dau niciodată custodia lui doamna Luminiţa. Am să lupt şi am să v-o iau", ameninţă Angelica Constantin.

Luminiţa Anghel nu mai vrea să facă declaraţii publice pe această temă
şi, din informaţii ale apropiaţilor ei, micuţa Maria a aflat de
televizor de acest război al mamelor şi "este bulversată".
DUPĂ 4 ANI

În urmă cu două săptămâni, Luminiţa Anghel i-a reproşat Angelicăi
Constantin, mama naturală a Măriucăi, că timp de patru ani nu a vrut să
ştie de micuţă, iar acum a venit "să strice liniştea".

"Am considerat să nu moară fetiţa de foame cu mine în casă. Acum mi-a
luat-o altul fără semnătură în plasment", a justificat, în emisiunea
"Drept la ţintă", de la Kanal D, Angelica Constantin, mama naturală a
Măriucăi, gestul de a-şi abandona copilul.

Femeia a mai declarat că nu a fost de acord ca micuţa să fie dusă în
familia Luminiţei Anghel pe perioada de weekend, dar a fost convinsă de
către asistentele sociale. "Eu n-am vrut s-o dau în weekend, dar au stat
pe capul meu managerele de caz", a spus aceasta.

Mai mult, femeia susţine că a fost vizitată de Luminiţa Anghel care a
încercat să îi ofere bani grei în schimbul Măriucăi. "«Am să-ţi dau un
plic care o să te bucure foarte mult», mi-a spus şi mi-a întins un plic
găurit la un colţ, spre ghinionul ei şi norocul meu. Am văzut că erau
euro, foarte mulţi. 60.000".

Luminiţa Anghel spune însă că totul este o minciună şi că femeia nu
face nimic altceva decât să încerce să profite de pe urma fetiţei şi a
lor. "Nu m-am întâlnit niciodată cu această femeie", spune artista.

Ce-i drept, Angelica Constantin nu are o justificare bună pentru cei
patru ani în care nu şi-a căutat copilul. "Am avut şi eu problemele
mele. De aia nu am putut să ajung", a declarat cea care i-a stricat
liniştea Luminiţei Anghel.

Sus In jos
frezii
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
frezii


Mesaje : 14796
Data de inscriere : 03/07/2011
Varsta : 47
Localizare Localizare : acasa

Stiri Mondene - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri Mondene   Stiri Mondene - Pagina 2 EmptyVin 07 Iun 2013, 1:25 pm

Artiştii români vor merge în delegaţie la Bruxelles ca să îşi ceară pensii după standardele UE

Stiri Mondene - Pagina 2 Artistii_romani_68382300


Artiştii români nu sunt mulţumiţi de banii pe care îi primesc la
bătrâneţe şi s-au hotărât să ceară crearea unui sistem special de pensii
pentru categoria lor profesională, urmând să se adreseze în acest scop
Parlamentului European.

Mai mulţi cântăreţi şi actori români vor merge la Bruxelles pentru a
dezbate cu aleşii europeni problemele din sistemul nostru de pensii şi
cele legate de gestionarea drepturilor conexe. Ei vor discuta, de
asemenea, cu europarlamentarii despre piraterie şi despre drepturile de
autor.

Printre vocile care îşi vor spune păsul se numără Alexandru
Arşinel, Sofia Vicoveanca şi Connect-R. Ei merg la Bruxelles, la
invitaţia europarlamentarului Petru Luhan.


În Parlamentul European se discută despre reglementarea unui statut
al artiştilor din Uniunea Europeană, artiştii români vor avea ocazia să
îşi exprime nemulţumirile. Cea mai mare problemă a artiştilor
este legată de pensii, pentru că în România nu există un sistem special
creat pentru ei, aşa cum există în alte ţări ale UE.






Sus In jos
elenita
Diamantele forumului
Diamantele forumului
elenita


Mesaje : 3257
Data de inscriere : 06/06/2013
Varsta : 65
Localizare Localizare : Rm.Valcea

Stiri Mondene - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri Mondene   Stiri Mondene - Pagina 2 EmptyLun 10 Iun 2013, 6:32 pm

Prigoană se teme de fostul iubit al lui Bahmu!


La numai o lună de la marea împăcare dintre Silviu Prigoană (48 de ani) şi Adriana Bahmuţeanu (38 de ani) au reapărut problemele în cuplu.



Stiri Mondene - Pagina 2 Bahmu_10
O prietenă apropiată de-a cuplului ne-a dezvăluit că Adriana nu este chiar atât de fericită precum lasă să se vadă la televizor, căci Silviu, de când şi-a văzut familia reunită, este din ce în ce mai gelos şi mai posesiv cu fosta soţie.
“Adriana trăieşte într-un stres continuu. Silviu este atât de gelos încât nu o lasă singură nici la WC. Îi confiscă telefoanele, ca nu cumva să vorbească sau să schimbe sms-uri cu Mihai, fostul ei iubit. În plus, îi verifică zilnic telefoanele şi i-a cerut chiar şi parolele de la emailuri”.
Prietena lui Bahmu susţine că neîncrederea exagerată a omului de afaceri, care a făcut eforturi uriaşe să se împace cu Adriana, a copleşit- o deja pe vedeta TV, aceasta devenind, pe zi ce trece, tot mai apatică. Iar dacă a slăbit foarte mult nu se datorează nicidecum vreunei diete- minune, ci pur şi simplu, ea nu se mai simte în largul său în această relaţie pe care o continuă doar de dragul copiilor lor, Maximus şi Eduard, fascinaţi de răsfăţul primit în vila lui Prigoană. Silviu a devenit circumspect după ce a aflat că Mihai a postat, deunăzi, câteva mesaje pe Facebook cu subînţeles, din care reieşea clar că încă o aşteaptă şi o mai iubeşte pe Adriana.

Stiri Mondene - Pagina 2 Prigoana-silviu_54c37c878aStiri Mondene - Pagina 2 Untitled-19_93_52299e894e
Sus In jos
frezii
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
frezii


Mesaje : 14796
Data de inscriere : 03/07/2011
Varsta : 47
Localizare Localizare : acasa

Stiri Mondene - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri Mondene   Stiri Mondene - Pagina 2 EmptyLun 10 Iun 2013, 7:21 pm

elenita a scris:
Prigoană se teme de fostul iubit al lui Bahmu!


La numai o lună de la marea împăcare dintre Silviu Prigoană (48 de ani) şi Adriana Bahmuţeanu (38 de ani) au reapărut problemele în cuplu.




Stiri Mondene - Pagina 2 Bahmu_10
O prietenă apropiată de-a cuplului ne-a dezvăluit că Adriana nu este chiar atât de fericită precum lasă să se vadă la televizor, căci Silviu, de când şi-a văzut familia reunită, este din ce în ce mai gelos şi mai posesiv cu fosta soţie.
“Adriana trăieşte într-un stres continuu. Silviu este atât de gelos încât nu o lasă singură nici la WC. Îi confiscă telefoanele, ca nu cumva să vorbească sau să schimbe sms-uri cu Mihai, fostul ei iubit. În plus, îi verifică zilnic telefoanele şi i-a cerut chiar şi parolele de la emailuri”.
Prietena lui Bahmu susţine că neîncrederea exagerată a omului de afaceri, care a făcut eforturi uriaşe să se împace cu Adriana, a copleşit- o deja pe vedeta TV, aceasta devenind, pe zi ce trece, tot mai apatică. Iar dacă a slăbit foarte mult nu se datorează nicidecum vreunei diete- minune, ci pur şi simplu, ea nu se mai simte în largul său în această relaţie pe care o continuă doar de dragul copiilor lor, Maximus şi Eduard, fascinaţi de răsfăţul primit în vila lui Prigoană. Silviu a devenit circumspect după ce a aflat că Mihai a postat, deunăzi, câteva mesaje pe Facebook cu subînţeles, din care reieşea clar că încă o aşteaptă şi o mai iubeşte pe Adriana.

Stiri Mondene - Pagina 2 Prigoana-silviu_54c37c878aStiri Mondene - Pagina 2 Untitled-19_93_52299e894e

Era de asteptat sa o supravegheze la sange si sa nu fie fericita, se vede pe fatza ei Neutral pacat ! Eu nu vad sa duca la ceva bun aceasta impacare, sa dea Dumnezeu fie totul bine , dar nu cred.
Sus In jos
frezii
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
frezii


Mesaje : 14796
Data de inscriere : 03/07/2011
Varsta : 47
Localizare Localizare : acasa

Stiri Mondene - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri Mondene   Stiri Mondene - Pagina 2 EmptyMar 11 Iun 2013, 8:11 pm

Bendeac, atac la Stela Popescu:
"Are un singur scop: banii. După 50 de ani de carieră cântă în taverne în Israel"



Mihai Bendeac nu se teme să atace artişti care au făcut senzaţie în
România în urmă cu ani buni. De această dată a venit rândul Stelei
Popescu, cea despre care actorul Bendeac a spus că are un singur Nu este prima dată când Bendeac spune că artiştii din vechea generaţie
se gândesc numai la bani. Astăzi, actorul a scris pe contul său de
Facebook: "I-am propus un rol minunat, care i-ar fi venit mănuşă,
într-un spectacol de teatru. I-am propus să apară la ”Românii au
Artisti” cum doreşte (singură, doar cu Arşinel, cu mine şi cu Arşinel,
cu alţi artişti). Nu a vrut. Şi ca dânsa, şi alţi artişti în vârstă"
.

Acesta a continuat: "O
fi mai bine, după o cariera de 50 ani, să cânţi în condiţii mizere,
printre mese, lovindu-te de chelneri şi cu un public care nu dă două
parale pe tine? În loc să apari în contexte ca cele enumerate mai sus,
care să te pună în valoare ca VEDETA?"
.

Bendeac a încheiat: "Ăştia
sunt, dragii mei. Au 70-80 de ani şi un singur scop: BANII! Din orice,
în orice conditii, oriunde, în restaurante, în taverne prin Israel, in
sufragerii, in camine culturale care stau să cadă, la emisiuni cu farse
regizate... Băi, nene, dar ce-or face cu averea?! Doar atât au înţeles
din viaţă?"
.

Sus In jos
frezii
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
frezii


Mesaje : 14796
Data de inscriere : 03/07/2011
Varsta : 47
Localizare Localizare : acasa

Stiri Mondene - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri Mondene   Stiri Mondene - Pagina 2 EmptyMar 11 Iun 2013, 8:14 pm

frezii a scris:

Bendeac, atac la Stela Popescu:
"Are un singur scop: banii. După 50 de ani de carieră cântă în taverne în Israel"



Mihai Bendeac nu se teme să atace artişti care au făcut senzaţie în
România în urmă cu ani buni. De această dată a venit rândul Stelei
Popescu, cea despre care actorul Bendeac a spus că are un singur Nu este prima dată când Bendeac spune că artiştii din vechea generaţie
se gândesc numai la bani. Astăzi, actorul a scris pe contul său de
Facebook: "I-am propus un rol minunat, care i-ar fi venit mănuşă,
într-un spectacol de teatru. I-am propus să apară la ”Românii au
Artisti” cum doreşte (singură, doar cu Arşinel, cu mine şi cu Arşinel,
cu alţi artişti). Nu a vrut. Şi ca dânsa, şi alţi artişti în vârstă"
.

Acesta a continuat: "O
fi mai bine, după o cariera de 50 ani, să cânţi în condiţii mizere,
printre mese, lovindu-te de chelneri şi cu un public care nu dă două
parale pe tine? În loc să apari în contexte ca cele enumerate mai sus,
care să te pună în valoare ca VEDETA?"
.

Bendeac a încheiat: "Ăştia
sunt, dragii mei. Au 70-80 de ani şi un singur scop: BANII! Din orice,
în orice conditii, oriunde, în restaurante, în taverne prin Israel, in
sufragerii, in camine culturale care stau să cadă, la emisiuni cu farse
regizate... Băi, nene, dar ce-or face cu averea?! Doar atât au înţeles
din viaţă?"
.

Sa-ti fie rusine ! nu se vorbeste asa despre o asa actrita, doamna ... si in general despre oameni.
Sus In jos
elenita
Diamantele forumului
Diamantele forumului
elenita


Mesaje : 3257
Data de inscriere : 06/06/2013
Varsta : 65
Localizare Localizare : Rm.Valcea

Stiri Mondene - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri Mondene   Stiri Mondene - Pagina 2 EmptyMar 11 Iun 2013, 8:21 pm

Da!Probabil vrea sa iasa in evidenta si cu atceva caci oricat s-ar screme n=o sa atinga valoarea unui Beligan,Piersic,Vraca,etc.
Si atunci cu ce sa vina si el,sa-si mai aduca aminte oamenii ca exista.Face un pic de val. :arrow:
Sus In jos
frezii
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
frezii


Mesaje : 14796
Data de inscriere : 03/07/2011
Varsta : 47
Localizare Localizare : acasa

Stiri Mondene - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri Mondene   Stiri Mondene - Pagina 2 EmptyMar 11 Iun 2013, 8:21 pm

EXCLUSIV | Stela Popescu îi răspunde lui Bendeac, cel care a acuzat-o că singurul ei scop sunt banii: "Nu are măsură"

  • Stiri Mondene - Pagina 2 Stela_06_e842e5a266

"Nu am vrut să joc cu el"

Răspunsul Stelei Popescu nu a întârziat să apară. "Nu mă
intereseaza sa joc cu Bendeac, eu joc pentru public. Pentru orice fel de
public. Eu pe Bendac îl scotesc foarte talentat, dar nu are măsura.
Daca ar avea măsura ar putea sa fie Jim Carrey"
, a spus actriţa pentru Libertatea.ro



Sus In jos
frezii
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
frezii


Mesaje : 14796
Data de inscriere : 03/07/2011
Varsta : 47
Localizare Localizare : acasa

Stiri Mondene - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri Mondene   Stiri Mondene - Pagina 2 EmptyMar 11 Iun 2013, 8:26 pm

Vezi ce frumos i-a raspuns doamna Stela Popescu, o adevarata doamna si cu diplomatia la purtator Wink
Sus In jos
elenita
Diamantele forumului
Diamantele forumului
elenita


Mesaje : 3257
Data de inscriere : 06/06/2013
Varsta : 65
Localizare Localizare : Rm.Valcea

Stiri Mondene - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri Mondene   Stiri Mondene - Pagina 2 EmptyMar 11 Iun 2013, 8:33 pm

Valorile adevarate au bun simt,jigodiile stiu sa muste.
Ar fi trebuit sa i se dea peste bot.
Sus In jos
elenita
Diamantele forumului
Diamantele forumului
elenita


Mesaje : 3257
Data de inscriere : 06/06/2013
Varsta : 65
Localizare Localizare : Rm.Valcea

Stiri Mondene - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri Mondene   Stiri Mondene - Pagina 2 EmptyMar 11 Iun 2013, 8:34 pm

Si se desparti si madam Udrea de Cocosul ei.N-o mai fi putut calca? Rolling Eyes
Sus In jos
frezii
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
frezii


Mesaje : 14796
Data de inscriere : 03/07/2011
Varsta : 47
Localizare Localizare : acasa

Stiri Mondene - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri Mondene   Stiri Mondene - Pagina 2 EmptyMar 11 Iun 2013, 8:35 pm

elenita a scris:
Valorile adevarate au bun simt,jigodiile stiu sa muste.
Ar fi trebuit sa i se dea peste bot.
Ar trebui, dar cine s-o faca Rolling Eyes el se crede buricul pamantului, pacat ca nu stie sa fie modest si sa culeaga laurii asa cum o fac marii actori mai sus mentionati.
Sus In jos
frezii
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
frezii


Mesaje : 14796
Data de inscriere : 03/07/2011
Varsta : 47
Localizare Localizare : acasa

Stiri Mondene - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri Mondene   Stiri Mondene - Pagina 2 EmptyMar 11 Iun 2013, 8:36 pm

elenita a scris:
Si se desparti si madam Udrea de Cocosul ei.N-o mai fi putut calca? Rolling Eyes

  • Da , soro Stiri Mondene - Pagina 2 2660441803 nu m-am gandit la cocosel Stiri Mondene - Pagina 2 3573983318 Stiri Mondene - Pagina 2 3573983318 Stiri Mondene - Pagina 2 3573983318
Sus In jos
frezii
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
frezii


Mesaje : 14796
Data de inscriere : 03/07/2011
Varsta : 47
Localizare Localizare : acasa

Stiri Mondene - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri Mondene   Stiri Mondene - Pagina 2 EmptyVin 14 Iun 2013, 5:33 pm

 Romania si Bulgaria  inaugureaza noul pod peste Dunare de la Calafat  si anunta proiectul unui al treilea pod !

Stiri Mondene - Pagina 2 Pod-vi10

A costat aproape 250 milioane de euro si trebuia finalizat in urma cu trei ani! Iata ca, in sfarsit, dupa numeroase amanari, oficialitatile romane, bulgare si europene ianugureaza vineri, 14 iunie, podul care va lega Calafatul de Vidin, pe malul bulgaresc al Dunarii.
La inaugurarea oficiala va participa prim-ministrul al Romaniei Victor Ponta si omologul sau Boiko Borisov, alaturi de presedintele tarii vecine, Rosen Plevneliev. Din partea Comisiei Europene si-a anuntat participarea comisarul european pentru dezvoltare regionala, Johannes Hahn, scrie hotnews.ro.
Primul acord intre Romania si Bulgaria pentru constructia podului a fost semnat in martie 2000, pe cand Guvernul era condus de Mugur Isarescu, invitat si el la inaugurare. Constructia efectiva a inceput in 13 mai 2007 si era prevazuta a fi finalizata in 2010.
Sus In jos
elenita
Diamantele forumului
Diamantele forumului
elenita


Mesaje : 3257
Data de inscriere : 06/06/2013
Varsta : 65
Localizare Localizare : Rm.Valcea

Stiri Mondene - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri Mondene   Stiri Mondene - Pagina 2 EmptySam 15 Iun 2013, 7:41 am

VESTEA PE CARE TOATĂ LUMEA O AŞTEPTA! Se întoarce Teo în televiziune? ?

Publicului îi este dor de Teo Trandafir şi de emisiunile extrem de captivante pe care le aceasta le realiza. Foarte mulţi o roagă pe aceasta, pe Facebook şi nu numai, să se întoarcă în televiziune şi, iată, vedeta dă de înţeles că acest lucru s-ar putea întâmpla.

Stiri Mondene - Pagina 2 Teo_Trandafir_6a901b90ff_41643518ca

Poate că rugăminţile fierbinţi ale fanilor nu au lăsat-o indiferentă pe Teo Trandafir.
Într-un mesaj publicat pe blogul său, vedeta de televiziune lasă să se înţeleagă că nu ar fi exclus să revină în televiziune, cu o emisiune.
"Am fost aseară la un eveniment monden. Inaugurarea la Corbeanca în Paradisul Verde a unui restaurant vechi și bun, “Cabana vânătorilor” din Predeal, loc pe care-l știu pe dinafară și pe dinăuntru și unde mă simt de o viaţă ca acasă. Intru în bucătărie cu sfială, totuși cu obișnuință zecilor de ani petrecuți acolo. M-am bucurat să mai găsesc o cabană vânătorească aproape de casă, unde să-mi duc fata să mănânce si să radă, să vadă lume frumoasă și apropiată de noi amândouă. Pe lângă cele văzute, evidente, luxul, aerul modern și totusi familiar, un lucru m-a izbit: parcă vremea mea n-a trecut. Și o să vă argumentez imediat.
Am dat, printre invitați, de vedete de-adevăratelea, de oameni ale căror nume au rămas, prin consecvenţă și, repet, respect față de ceea ce fac și față de cei cărora li se adresează. Toate aceste vedete m-au întrebat, fără greș, când mă apuc de-o emisiune în care să poată veni și povesti și cânta și se întâlni fără teama miștourilor aspre, rugoase, dureroase, ofensive. Sigur că am îndoieli în legătură cu mine însămi, după anii aștia, habar n-am dacă ce-am făcut atunci era bine și dacă aș mai încerca ar fi măcar ca atunci.
Doar că bucuria cu care am fost primită de ei, speranța în vremurile bune (pe care chiar le consideră astfel!) mi-a dat puteri. Vedetele de acum câțiva ani (care între timp au rămas la acest statut) mă știau și voiau să poată avea încrederea de-a se aduna într-o emisiune în care miza să fie doar zâmbetul, relaxarea, confortul că nimic rău, în sensul de neplăcut surprinzător, nu s-ar putea întâmpla. Vedetele mai noi m-au întâmpinat cu bucuria unei întâlniri așteptate, întrucâtva. Păreau stângace, dar doritoare de ceva ce ele n-au “apucat”, ceva ce li se tot evoca, probabil, în istorisiri.
La “Cabana vânătorilor” din Corbeanca am petrecut o seară care m-a repus pe traiect, pentru că m-am trezit înconjurată de aceeași bucurie de altădată: să facem emisiuni, ca să bucurăm lumea, nu să generam scandal și nefericiri, bârfe care sapă în suflet precum cariile, imagini de oglindă deformată.
Nu! Hai să facem o emisiune, cumva, ca pe vremea mea, adaptată la 2013 prin cei care decid să se implice în ea. Cum ar fi să zâmbim, fără malițiozitate? Sau, dacă altfel nu se poate, să le cunosc și eu pe domnițele în fața cărora malițiozitatea n-are cum să stea îngropată mai mult de cinci minute? Aș putea vorbi cu fetele astea fără să rad? Habar n-am. Dar, pe de altă parte, câte evenimente trec nebăgate-n seama pentru că principalii actori refuză să meargă la televizor, de frică?
Dezvăluirile senzaționale, ruptul tăcerii, focoasele blonde sau brunete deopotrivă, alea pe care ori le vedeți cum nu le-ați mai văzut niciodată, ori mai fericite decât le-ați văzut vreodată, ori drama cumplită prin care trec celebrii cutare și cutare, strecurându-se fără succes printre șabloane… Doamne, o mai spun o dată! Televiziunea nu e o instanță! Nu noi decidem dacă cineva a iubit sau nu, dacă a mințit sau nu, dacă a greșit sau nu! Telespectatorii fac asta, fiecare pentru sine!
Dar seara de la “Cabana vânătorilor”, minunată prin puterea ei de a mă convinge să încerc s-o iau de la capăt, a trecut. Senzația mea că e momentul să facem emisiuni a rămas, bazată puternic pe argumentele pe care vi le-am oferit mai devreme. Oare gândesc prost? Mă arunc prea departe? Ar trebui, totuși, să-mi văd de treburile mele si să rămân telespectator? Vorbim despre asta?"
Sus In jos
Continut sponsorizat





Stiri Mondene - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri Mondene   Stiri Mondene - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
Stiri Mondene
Sus 
Pagina 2 din 8Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Diverse stiri

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
MIREASA PENTRU FIUL MEU :: Revista Presei-
Mergi direct la: