MIREASA PENTRU FIUL MEU
MIREASA PENTRU FIUL MEU
MIREASA PENTRU FIUL MEU
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

MIREASA PENTRU FIUL MEU

***********************
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 photo antetiarna_zpsd4fb60ba.jpg
Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Ultimele subiecte
» Imagini mpfm 5
Stiri Mondene - Pagina 7 EmptySam 09 Iul 2016, 5:38 pm Scris de frezii

» Comentarii mpfm 5
Stiri Mondene - Pagina 7 EmptyVin 16 Oct 2015, 1:51 pm Scris de frezii

» Danut
Stiri Mondene - Pagina 7 EmptyLun 17 Aug 2015, 5:20 pm Scris de frezii

» Carmen
Stiri Mondene - Pagina 7 EmptyJoi 13 Aug 2015, 6:05 pm Scris de frezii

» Carmen - Danut
Stiri Mondene - Pagina 7 EmptyJoi 13 Aug 2015, 6:03 pm Scris de frezii

» Poze - concurenti - mpfm 4
Stiri Mondene - Pagina 7 EmptyVin 07 Aug 2015, 1:32 pm Scris de frezii

» Elly
Stiri Mondene - Pagina 7 EmptyJoi 06 Aug 2015, 1:35 pm Scris de frezii

» Comentarii - emisiune mpfm 4
Stiri Mondene - Pagina 7 EmptySam 01 Aug 2015, 4:42 pm Scris de frezii

» Catalina - Nicolae
Stiri Mondene - Pagina 7 EmptyMier 22 Iul 2015, 3:39 pm Scris de frezii







HOROSCOP
Photobucket Photobucket



Cine este conectat?
În total sunt 3 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 3 Vizitatori

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 10, Dum 09 Iun 2013, 12:57 pm
Top postatori
frezii
Stiri Mondene - Pagina 7 Vote_lcapStiri Mondene - Pagina 7 Voting_barStiri Mondene - Pagina 7 Vote_rcap 
gratiela
Stiri Mondene - Pagina 7 Vote_lcapStiri Mondene - Pagina 7 Voting_barStiri Mondene - Pagina 7 Vote_rcap 
elenita
Stiri Mondene - Pagina 7 Vote_lcapStiri Mondene - Pagina 7 Voting_barStiri Mondene - Pagina 7 Vote_rcap 
anitanna
Stiri Mondene - Pagina 7 Vote_lcapStiri Mondene - Pagina 7 Voting_barStiri Mondene - Pagina 7 Vote_rcap 
sad angel
Stiri Mondene - Pagina 7 Vote_lcapStiri Mondene - Pagina 7 Voting_barStiri Mondene - Pagina 7 Vote_rcap 
vyky2010
Stiri Mondene - Pagina 7 Vote_lcapStiri Mondene - Pagina 7 Voting_barStiri Mondene - Pagina 7 Vote_rcap 
vlavi
Stiri Mondene - Pagina 7 Vote_lcapStiri Mondene - Pagina 7 Voting_barStiri Mondene - Pagina 7 Vote_rcap 
kikilina
Stiri Mondene - Pagina 7 Vote_lcapStiri Mondene - Pagina 7 Voting_barStiri Mondene - Pagina 7 Vote_rcap 
xenia
Stiri Mondene - Pagina 7 Vote_lcapStiri Mondene - Pagina 7 Voting_barStiri Mondene - Pagina 7 Vote_rcap 
kokolino
Stiri Mondene - Pagina 7 Vote_lcapStiri Mondene - Pagina 7 Voting_barStiri Mondene - Pagina 7 Vote_rcap 
 photo inimioare_colorate-1.gif
Subiectele cele mai active
Comentarii - emisiune mpfm 3
Comentarii - emisiune mpfm 3
Comentarii - emisiune mpfm 3
Comentarii - emisiune mpfm 3
Comentarii - emisiune mpfm 3
Comentarii - emisiune mpfm 4
Comentarii - emisiune mpfm 3
Lorena ...... fata
Cornelia ....... fata
Andrei

 photo besos.gif

Stiri Mondene - Pagina 7 4b36422c62a500da847e7f75e64d50ec
Statistici
Avem 24 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: daniel111

Membrii nostri au postat un numar de 24397 mesaje în 209 subiecte

 

 Stiri Mondene

In jos 
5 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
AutorMesaj
elenita
Diamantele forumului
Diamantele forumului
elenita


Mesaje : 3257
Data de inscriere : 06/06/2013
Varsta : 65
Localizare Localizare : Rm.Valcea

Stiri Mondene - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri Mondene   Stiri Mondene - Pagina 7 EmptyDum 05 Ian 2014, 4:59 am

Or sa stea impreuna doi-trei ani si...pa!
 hi.hi 
Sus In jos
frezii
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
frezii


Mesaje : 14796
Data de inscriere : 03/07/2011
Varsta : 47
Localizare Localizare : acasa

Stiri Mondene - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri Mondene   Stiri Mondene - Pagina 7 EmptyLun 13 Ian 2014, 7:45 pm

GLOBURILE DE AUR 2014: "12 Years a Slave" şi "American Hustle", desemnate cele mai bune filme.

Lungmetrajele "12 Years a Slave", de Steve McQueen, şi "American Hustle", de David O. Russell, au fost desemnate cel mai bun film-dramă, respectiv cel mai bun film-comedie, la cea de-a 71-a ediţie a galei Globurilor de Aur, care a avut loc duminica seară, la Los Angeles.

Lungmetrajul "12 ani de sclavie/ 12 Years a Slave", regizat de Steve McQueen, nominalizat la şapte categorii, a câştigat un singur trofeu duminică seară la Los Angeles, impunându-se la categoria "cel mai bun film-dramă".
Atât regizorul Steve McQueen, cât şi actorii Michael Fassbender şi Chiwetel Ejiofor erau nominalizaţi la trofeul Globul de Aur din acest an pentru cea mai bună regie, cel mai bun actor într-un rol secundar într-un lungmetraj, respectiv cel mai bun rol principal masculin într-un film - dramă.
Drama istorică "12 Years a Slave", bazată pe memoriile lui Solomon Northup, din 1835, prezintă povestea unui bărbat de culoare, interpretat de Chiwetel Ejiofor, răpit şi vândut ca sclav în Louisiana. Din distribuţia filmului mai fac parte actorii Michael Fassbender, Brad Pitt, Benedict Cumberbatch, Paul Giamatti şi Lupita Nyong'o.




Această peliculă a concurat la categoria "cel mai bun film-dramă" cu lungmetrajele "Captain Phillips", "Gravity", "Philomena" şi "Rush".
Lungmetrajul "Ţeapă în stil american/ American Hustle" a fost marele câştigător al celei de-a 71-a ediţii a galei Globurile de Aur, organizată duminică seară, la Los Angeles, unde această peliculă a obţinut trei trofee, inclusiv la categoria "cel mai bun film-comedie/ musical", potrivit bbc.co.uk.
Nominalizat la şapte categorii, acest lungmetraj regizat de David O. Russell, s-a impus la alte două categorii - "cel mai bun rol principal feminin într-un film comedie/ musical (Amy Adams) şi "cea mai bună actriţă în rol secundar într-un lungmetraj" (Jennifer Lawrence).
"Scandal în stil american/ American Hustle" se concentrează pe un complicat caz de corupţie din anii '70, cu ramificaţii în Congresul american. Atunci, 31 de oficiali guvernamentali suspectaţi de acte de corupţie şi trafic de influenţă au fost cercetaţi penal, iar 11 dintre ei au fost puşi sub acuzare. Filmul îi are în distribuţie pe actorii Christian Bale, Bradley Cooper, Amy Adams, Jeremy Renner şi Jennifer Lawrence.





Stiri Mondene - Pagina 7 13896110

Leonardo DiCaprio, premiat pentru Lupul de pe Wall Street





Lungmetrajul "American Hustle" a concurat la premiul Globul de Aur pentru cel mai bun film-comedie/ musical cu "Her", "Inside Llewyn Davis", "Nebraska" şi "Wolf of Wall Street".

Stiri Mondene - Pagina 7 646x4010


Leonardo DiCaprio, desemnat cel mai bun actor de comedie pentru pelicula
 " The  Wolf
of  Wall  Street "





Sus In jos
elenita
Diamantele forumului
Diamantele forumului
elenita


Mesaje : 3257
Data de inscriere : 06/06/2013
Varsta : 65
Localizare Localizare : Rm.Valcea

Stiri Mondene - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri Mondene   Stiri Mondene - Pagina 7 EmptyJoi 23 Ian 2014, 4:41 am

DANIEL IORDĂCHIOAIE ESTE SINGUR! A divorţat după 13 ani de căsnicie!
 ganditor 
Cântăreţul şi soţia sa s-au separat după 13 ani de căsnicie. Partenera de viaţă a artistului a vorbit despre divorţ.


Stiri Mondene - Pagina 7 Iordachioaie_Daniel01_a98e11506a_wk

Binecunoscutul cântăreţ Daniel Iordăchioaie şi partenera sa de viaţă, actriţa Nouria Nouri, şi-au spus adio. Cei doi au ales să meargă pe drumuri diferite după 13 ani de mariaj.
Soţia cântăreţului a vorbit despre separare pe pagina sa de Facebook:
"Dragi prieteni,
Pentru a evita orice speculaţii ori comentarii inutile care ar putea apărea, am decis să vă informez că eu şi Daniel am divorţat de comun acord, anul trecut.
Copiii noştri au rămas în custodie comună, iar relaţiile dintre noi sunt amiabile. Din respect pentru cei 13 ani de căsnicie care ne-au legat, pentru a ne proteja copiii şi pentru că ne dorim să fim discreţi ca întotdeauna, nu vom face din viaţa noastră privată motivul vreunei dezbateri publice.
Vă anunţăm pe această cale că nu vom răspunde la nicio întrebare şi nu vom face comentarii publice referitoare la acest subiect. Va mulţumim pentru toţi anii în care ne-aţi fost alături şi pentru înţelegere!".

Sus In jos
elenita
Diamantele forumului
Diamantele forumului
elenita


Mesaje : 3257
Data de inscriere : 06/06/2013
Varsta : 65
Localizare Localizare : Rm.Valcea

Stiri Mondene - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri Mondene   Stiri Mondene - Pagina 7 EmptyJoi 23 Ian 2014, 4:51 am

Românii aşteaptă vestea asta ca pe ziua de salariu! AFLĂ CÂND SE VA RELUA "SULEYMAN MAGNIFICUL" în 2014

Serialul difuzat de postul de televiziune Kanal D a generat o adevărată pasiune printre români, care au generat ratinguri solide privind la intrigile şi la decorurile din "Suleyman Magnificul", producţie ca va fi reluată în curând.


Stiri Mondene - Pagina 7 Suleyman

Astfel, serialul "Suleyman Magnificul", atât de aprecait de publicul din România, revine la Kanal D după o pauză de aproximativ o lună, ceea ce înseamnă că postul turcilor de la Dogan va difuza primul episod din acest an la data de 11 februarie.
Conform informaţiilor livrate de paginademedia.ro, serialul de mare succes "Suleyman Magnificul" va fi difuzat de Kanal D în fiecare marți seară, iar noile episoade continuă seria a treia a producției, care a început la sfârșitul anului trecut.


Sus In jos
frezii
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
frezii


Mesaje : 14796
Data de inscriere : 03/07/2011
Varsta : 47
Localizare Localizare : acasa

Stiri Mondene - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri Mondene   Stiri Mondene - Pagina 7 EmptyJoi 23 Ian 2014, 8:48 am

Abia astept sa vad continuarea povestii acestui serial superb   bounce  bounce  bounce  LLL ,,
Sus In jos
gratiela
Diamantele forumului
Diamantele forumului
gratiela


Mesaje : 6094
Data de inscriere : 02/11/2012
Varsta : 75

Stiri Mondene - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri Mondene   Stiri Mondene - Pagina 7 EmptyVin 24 Ian 2014, 10:33 am

frezii a scris:
Abia astept sa vad continuarea povestii acestui serial superb   bounce  bounce  bounce  LLL ,,
incepe pe 11 februarie
Sus In jos
frezii
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
frezii


Mesaje : 14796
Data de inscriere : 03/07/2011
Varsta : 47
Localizare Localizare : acasa

Stiri Mondene - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri Mondene   Stiri Mondene - Pagina 7 EmptyLun 03 Feb 2014, 9:43 am


Arsenie, reprezentantul Romaniei la Festivalul Vina del Mar
 
Stiri Mondene - Pagina 7 Arssne10
Cel mai important festival muzical din America de Sud, Vina del Mar, ce se va desfasura in perioada 23 - 28 februarie 2014 in Chile, readuce pe aceeasi scena artisti cu renume din intreaga lume.
Reprezentantul Romaniei este Arsenie, care este si singurul participant din Europa de Est, si va concura cu piesa “Rumadai”, single lansat dupa succesul international inregistrat cu O-Zone.
La festivalul muzical Vina del Mar, de-a lungul timpului si-au facut simtita prezenta nume precum Gloria Gaynor, Elton John, Jonas Brothers, Daddy Yankee, Romeo Santos, Gloria Trevi, Wisin & Yandel sau Pablo Alboran.  Anul acesta, pe scena Vina del Mar vor fi prezenti si Ricky Martin, Laura Pausini, Rod Stewart si nu numai. 
La finalul celor 6 zile de concurs, juriul din cadrul Festivalul Vina del Mar va desemna 2 castigatori: "Cea mai buna piesa" si "Cel mai bun interpret", iar premiile insumeaza aproximativ 30.000 de euro.
Sus In jos
frezii
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
frezii


Mesaje : 14796
Data de inscriere : 03/07/2011
Varsta : 47
Localizare Localizare : acasa

Stiri Mondene - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri Mondene   Stiri Mondene - Pagina 7 EmptyMar 18 Feb 2014, 9:50 am


Ozana Barabancea, la Eurovision.
Piesa cu care are de gând să câştige competiţia

Stiri Mondene - Pagina 7 512
De câteva zile, Ozana Barabancea şi-a anunţat fanii că le pregăteşte o surpriză şi că are un nou proiect. Luni seara, soprana a decis să le spună fanilor ce are în plan şi a anunţat că va participa la Eurovision.
Mai mult, Ozana a postat şi melodia cu care va intra în competiţie, care i-a încântat pe admiratorii fostei jurate de la "Te cunosc de undeva".
"Aceasta este piesa mea pentru Eurovision 2014. Compozitor Marian Nica si Adrian Georgescu. Multumesc pentru like si share....stiu ca e pe gustul vostru. ...eu deja am pus o pe repeat!", a scris vedeta.

Sus In jos
elenita
Diamantele forumului
Diamantele forumului
elenita


Mesaje : 3257
Data de inscriere : 06/06/2013
Varsta : 65
Localizare Localizare : Rm.Valcea

Stiri Mondene - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri Mondene   Stiri Mondene - Pagina 7 EmptyLun 03 Mar 2014, 3:49 pm

Tavi Clonda VREA SĂ-ŞI ÎNTEMEIEZE O FAMILIE cu Gabriela Cristea!


Gabriela Crista şi artistul Tavi Clonda se iubesc de ceva vreme şi se pare că au deja gânduri mari de viitor.


Stiri Mondene - Pagina 7 Gabriela_cristea_tavi_clonda_01_5a63ba8655

Iubitul vedetei de la Kanal D a mărturisit că se înţelege foarte bine cu aceasta şi că se gândeşte serios la rolul de familist. Întrebat dacă se vede soţ şi tată, Tavi Clonda a declarat pentru traiestemuzica.ro: "Încep să mă văd". El spune că a prezentat-o rudelor sale pe Gabriela Cristea, iar acestea au îndrăgit-o imediat: "Bine, cu emoții de-o parte şi de alta. Părinţii mei o plac foarte mult pe Gabriela, iar nepoţelul meu, în vârstă de patru anişori, este înnebunit după ea. Mereu mă întreabă ce mai face. Am o familie frumoasă, normală, echilibrată, cinstită, plină de dragoste și înțelegere și asta cred că a simțit și Gabriela.
Potrivit aceleiaşi surse, Tavi Clond a dezvăluit că şi cum se înţelege cu iubita lui în platoul emisiunii "Te vreau lângă mine": "Ca la început! Foarte bine! Mă aşteptam să fie mai greu".

Stiri Mondene - Pagina 7 Cristea_8f5c0e_cf8910205b_wk

Sus In jos
elenita
Diamantele forumului
Diamantele forumului
elenita


Mesaje : 3257
Data de inscriere : 06/06/2013
Varsta : 65
Localizare Localizare : Rm.Valcea

Stiri Mondene - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri Mondene   Stiri Mondene - Pagina 7 EmptyLun 03 Mar 2014, 3:58 pm

O mai ţii minte pe OANA RADU, 'ADELE' de la VOCEA ROMÂNIEI? Nu o să-ţi vină să crezi cum arată acum, după ce a slăbit 50 de kilograme!

Oana Radu - supranumita şi “Adele de România” - lansează piesa “Tu” alături de Eli, unul dintre cei mai apreciati hip-hoperi din ţară.


Stiri Mondene - Pagina 7 Oana3_08_f0d1d1af52

După participarea la “Vocea României”, Oana a surprins pe toată lumea reuşind să slăbească nu mai puţin de 50 de kilograme în jumătate de an.  Având o voinţă de fier, Oana s-a dedicat în totalitate unui regim foarte strict făcând multe sacrificii atât pentru sănătatea ei cât şi pentru o carieră muzicală de succes.
“Am compus din toată inima mea această piesă.  Mă reprezintă, ma regăsesc în ea şi cred că foarte multă lume va rezona cu mesajul ei. Am mers cu ideea la bunul meu prieten şi colaborator de o viaţă, Alin Macovei  (Dr.  Mako), iar acesta m-a asigurat că melodia va fi un succes. Adevărul este că marile succese, ca şi marile caractere, se nasc din dificultăţi şi suferinţă, aşa că sper ca produsul nostru muzical să fie foarte bine primit. Despre Eli pot să spun că este unul dintre cei mai frumoşi oameni pe care i-am întâlnit, pe lângă faptul că este extrem de talentat", ne-a declarat Oana Radu.

Stiri Mondene - Pagina 7 RTEmagicC_oana_radu_slabit.jpg

Aşa arată Oana Radu, după transformarea fabuloasă


Elementul surpriza al acestei piese este reprezentat de apariţia cunoscutului hip-hoper Eli din Timişoara.
“Mi-a plăcut melodia foarte mult încă de la prima ascultare. Deşi nu se încadrează în genul muzical pe care îl abordez de obicei, piesa “Tu” avea acel ceva care m-a făcut să cred în ea şi în faptul că poate avea priză la public. Am considerat că o strofă de hip-hop poate aduce fix condimentul care îi lipsea. În general, dacă îmi place cum sună un cântec, nu mă pot abţine să nu scriu pe creaţia muzicală respectivă.  De asemenea, ţin să îi anunţ pe toţi ascultătorii mei că lucrez la noi proiecte şi vor avea parte de multe surprize în curând. Îi voi ţine la curent cu toate noutăţile legate de activitatea mea muzicală, pe pagina mea de facebook  - eliofficial”, a declarat şi Eli.
Versurile melodiei au fost scrise de Oana Radu, Alin Macovei şi Eli, producţia muzicală a fost realizată de Alin Macovei, înregistrată în Massive Studio & Dr Mako "Office Studio", mixingul şi masteringul de Costin Milon la Super Sound Studio, shooting Alexandru Tuturescu (FotoAddict), iar artwork-ul îi aparţine lugojeanului Catalin Cristea (Massy).
Sus In jos
frezii
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
frezii


Mesaje : 14796
Data de inscriere : 03/07/2011
Varsta : 47
Localizare Localizare : acasa

Stiri Mondene - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri Mondene   Stiri Mondene - Pagina 7 EmptyLun 03 Mar 2014, 4:11 pm

O transformare  frumoasa  Cool   nu-i usor sa slabesti 50 de kg  :sssss bravo ei !
Sus In jos
elenita
Diamantele forumului
Diamantele forumului
elenita


Mesaje : 3257
Data de inscriere : 06/06/2013
Varsta : 65
Localizare Localizare : Rm.Valcea

Stiri Mondene - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri Mondene   Stiri Mondene - Pagina 7 EmptyMier 05 Mar 2014, 4:31 am

Probabil a facut operatie de micsorare a stomacului,altfel nu se explica. Rolling Eyes 
Sus In jos
frezii
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
frezii


Mesaje : 14796
Data de inscriere : 03/07/2011
Varsta : 47
Localizare Localizare : acasa

Stiri Mondene - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri Mondene   Stiri Mondene - Pagina 7 EmptyJoi 15 Mai 2014, 2:40 pm

Carmen Brumă şi Mircea Badea au devenit părinţi, în această seară.
Stiri Mondene - Pagina 7 Mircea10


În această seară, Carmen Brumă a născut la Maternitatea Regina Maria din Capitală un băieţel perfect sănătos. Informaţia a fost confirmată pentru Libertatea.ro de către surse din cadrul maternităţii, iar Mircea a anunţat venirea pe lume a băieţelului său în jurul orei 22.34, chiar în emisiunea "Sinteza Zilei", de la care a lipsit.
Partenera lui Mircea Badea a născut normal şi atât ea, cât şi bebeluşul sunt bine.
Carmen a intrat în travaliu în cursul acestei dimineţi, la ora 5.30, iar Mircea nu a plecat o clipă din maternitate, plimbându-se pe holurile acesteia ca un leu în cuşcă.
Suport moral i-a fost jurnalistului, sora acestuia, Natalia, unul dintre cei mai buni prieteni de-ai săi, Mihai Gâdea, dar şi colegi de la Radio ZU, care au aşteptat cu sufletul la gură venirea pe lume a băieţelului cuplului Brumă-Badea, pe care părinţii l-au numit, înainte de a se naşte "Vasilică 2014".
Fericitul eveniment s-a produs la o clinică de lux din Bucureşti, unde cea mai ieftină naştere costă 5.600 de lei
Sus In jos
frezii
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
frezii


Mesaje : 14796
Data de inscriere : 03/07/2011
Varsta : 47
Localizare Localizare : acasa

Stiri Mondene - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri Mondene   Stiri Mondene - Pagina 7 EmptyJoi 15 Mai 2014, 2:43 pm

Felicitari !   : trandafir :   Sa le traiasa feciorul, sa fie sanatos si norocos !    Cool

Imi place Mircea Badea   si  Carmen Bruma   :^^^^:
Sus In jos
frezii
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
frezii


Mesaje : 14796
Data de inscriere : 03/07/2011
Varsta : 47
Localizare Localizare : acasa

Stiri Mondene - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri Mondene   Stiri Mondene - Pagina 7 EmptyDum 01 Iun 2014, 8:16 pm



Actorul Florin Piersic va primi premiul de excelenţă la Gala Comediei Româneşti, organizată în cadrul Festivalului Comediei Româneşti - festCO, duminică seară, la Teatrul de Comedie din Bucureşti, potrivit unui comunicat remis MEDIAFAX.


Stiri Mondene - Pagina 7 Piersi10

Gala Comediei Româneşti va fi organizată duminică, de la ora 19.00, la Sala "Radu Beligan" a Teatrului de Comedie.
În cadrul evenimentului, vor fi decernate premiile Festivalului Comediei Româneşti - festCO, ediţia a XII-a, şi ale Concursului de Comedie Românească, ediţia a IX-a. Având loc de Ziua internaţională a copiilor, cei care vor înmâna premiile la eveniment vor fi copiii actorilor din Teatrul de Comedie.
Sus In jos
frezii
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
frezii


Mesaje : 14796
Data de inscriere : 03/07/2011
Varsta : 47
Localizare Localizare : acasa

Stiri Mondene - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri Mondene   Stiri Mondene - Pagina 7 EmptySam 07 Iun 2014, 8:58 pm


Stiri Mondene - Pagina 7 Wide-f10
Simona Halep a pierdut finala cu Șarapova la Roland Garros. Capul sus, Simona! Suntem mândri de tine!


Stiri Mondene - Pagina 7 Sharap10

Finala de la Roland Garros, editia 2014, a fost cea mai echilibrata si spectaculoasa din ultimii 13 ani si una dintre cele mai lungi din istorie.

Halep a reusit un break in primul ghem si a facut apoi 2-0. Sharapova, care s-a incalzit mai greu, dar nu atat de greu ca la ultimele trei meciuri disputate la Paris, le-a castigat pe urmatoarele 5. Jocul agresiv si variat, cu lovituri puternice, al rusoaicei a impins-o permanent in defensiva pe Halep. Totusi romanca a gasit resurse sa obtinut un break la 5-3, dar si-a cedat imediat serviciul si a pierdut, cu 4-6, primul set la aceasta editia a turneului de la Roland Garros, dupa 57 de minute de joc.

Sharapova a fructificat avantajul psihologic dat de castigarea primului set si a condus cu 2-0, dupa un break in ghemul 2. incurajata de numerosii romani din tribune si de o scadere in precizia jocului sarapovei, Halep a reusit rebreak-ul, apoi a egalat la 2. in ciuda a trei duble greseli comise in ghemul al cincilea, Sharapova si-a salvat serviciul, 3-2, iar 4-3 a avut doua mingi de break. In loc de 3-5, Halep a egalat la 4.

In ghemul al noualea, cele doua jucatoare au avut un schimb spectaculos de 20 de mingi, cel mai lung al partidei, castigat de Halep, care a reusit apoi si breakul, 5-4. Imediat, Sharapova a castigat pe serviciul romancei, care nu s-a lasat mai prejos si a ridicat scorul la 6-5, dar nici la acest scor Halep nu a reusit sa inchida setul.

In tie-break, echilibrul s-a pastrat pana la 2-2, fiecare jucatoare castigand pe serviciul celeilalte. Sharapova a fost prima care si-a fructificat serviciul, a condus cu 4-2 si 5-3, insa Halep a intors rezultatul, castigand setul cu 7-5 in tie-break, dupa alte 72 de minute de joc.

Seria breakurilor a continuat in setul decisiv, prima obtinandu-l Sharapova. Halep a facut la fel, nu inainte ca, la 15-40, rusoiaca sa primeasca un avertisment pentru depasirea timpului de serviciu. Tot Halep si-a castigat prima serviciul in decisiv, 2-1, a avut doua mingi de break in jocul urmator, dar rusoiaca nu a cedat si a castigat trei ghemuri consecutiv, ducand scorul la 4-2. Din nou Halep a gasit resurse si, profitand de dublele greseli ale adversarei, a egalat la 4. Sharapova a castigat apoi urmatoarele doua ghemuri si a inchis al treilea set cu 6-4 si meciul dupa trei ore si doua minute.

LIVE TEXT: Marea finala de la Roland Garros
4-6. SE TERMINA! "Cu siguranta, Halep va castiga un Grand Slam, e prea buna!". Englezii sunt convinsi ca Simona va fi unul dintre marile nume ale tenisului mondial in urmatorii ani. Capul sus! Ai fost MARE, Simona! Iti multumim pentru aceasta finala de vis.  
Sus In jos
frezii
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
frezii


Mesaje : 14796
Data de inscriere : 03/07/2011
Varsta : 47
Localizare Localizare : acasa

Stiri Mondene - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri Mondene   Stiri Mondene - Pagina 7 EmptySam 07 Iun 2014, 9:07 pm

Bravo Simona, tu esti campiona noastra ! Nu-i de colo sa te masori cu campionii lumii si sa iesi cu mare demnitate din asta, esti o romancuta de toata isprava ! BRAVO, BRAVO, BRAVO !
Sus In jos
frezii
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
frezii


Mesaje : 14796
Data de inscriere : 03/07/2011
Varsta : 47
Localizare Localizare : acasa

Stiri Mondene - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri Mondene   Stiri Mondene - Pagina 7 EmptyLun 09 Iun 2014, 10:50 am


Presa din intreaga lume scrie despre ea: "Halep, o jucatoare care merita la fel de multe elogii precum campioana"


Stiri Mondene - Pagina 7 618x3910

Au fost două învingătoare la finala de la Roland Garros. E concluzia publicaţiilor străine care au lăudat performanţa Simonei Halep la fel de mult ca victoria Mariei Şarapova. 
Comentatorii au fost impresionaţi de lupta româncei şi de felul în care i-a ţinut piept mult mai celebrei şi experimentatei sale adversare. Şi în ochii lor, Simona a fost egala campioanei de pe zgura pariziană
O campioană confirmată şi o campioană în devenire au fost faţă în faţă pe arena centrală de la Roland Garros. Iar duelul lor a fost un spectacol cum nu s-a mai văzut de mult într-o finală de Mare Şlem, scriu comentatorii de la cotidianul "Sport" din Spania.

"De mulţi ani o favorită nu a mai avut o rivală atât de extraordinară, o finalistă atât de constantă, o jucătoare care să merite la fel de multe elogii precum campioana"- SPORT.ES
O altă publicaţie din ţara celor mai buni jucători pe zgură laudă jocul Simonei. O consideră lidera unei generaţii.

"Chiar când părea că finala se va termina, dezamăgitor, în doar două seturi, ca în fiecare an din 2001, Simona Halep a arătat de ce se află pe creasta valului de tinere stele" - ESPN.GO.GOM
Celebra revistă franceză "L'equipe" punctează că rusoaica a avut dincolo de fileu o adversară care i-a tocit moralul, minge cu minge. I-a dat replica la toate capitolele.

"Ca în 2012, Maria Sharapova s-a impus la Roland Garros după o finală epică. Dar, de această dată, a avut îndoieli, şi nu puţine! Tensiunea a devenit greu de controlat chiar şi pentru moralul său de oţel. Toate acestea, din "vina" Simonei Halep care şi-a onorat prima finală majoră din carieră" - L'EQUIPE
Sus In jos
elenita
Diamantele forumului
Diamantele forumului
elenita


Mesaje : 3257
Data de inscriere : 06/06/2013
Varsta : 65
Localizare Localizare : Rm.Valcea

Stiri Mondene - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri Mondene   Stiri Mondene - Pagina 7 EmptyVin 11 Iul 2014, 5:29 am

TEO TRANDAFIR, PRIMELE DECLARATII DE LA SPITAL.

Stiri Mondene - Pagina 7 Teo-trandafir-769550l
Indragita prezentatoare tv, Teo Trandafir, a fost transportata de urgenta, joi, la spital. Aflata pe litoral, unde realizeaza o emisiune tv pe plaja Crema din statiunea Mamaia, lui Teo i s-a facut rau in timp ce se indrepta spre filmari, iar colegii au dus-o de urgenta la Spitalul Judetean Constanta.

Teo se afla in masina in statiunea Mamaia, pe drum spre o filmari, moment in care i s-a facut rau. Vedeta a acuzat dureri puternice in zona rinichilor, iar colegii au dus-o imediat la spital. Dupa o serie de investigatii, vedeta a fost externata, iar medicii i-au spus sa aiba mai multa grija de ea.

TEO a facut primele declaratii despre acest incident chiar la iesirea din spital: “Nu e nimic, am facut niste prostii. Am urcat in cub de mai multe ori ca sa ma dau eu mare. Eu nu veneam la spital pentru atata lucru. M-a durut rau de tot, dar din cauza mea, din cauza prostiei mele. Imi cer iertare ca am facut multa valva”, a spus Teo, pentru Wowbiz.

De ce a ajuns Teo la spital

Colegii de emisiune sustin si ei ca Teo si-a revenit dupa ce medicii au luat primele masuri care se impun la UPU. “Este adevarat, a fost o zi grea. Multa munca si multa caldura. A fost un moment in care nu s-a simtit bine. Antonio si-a dat seama ca Teo nu se simte bine”, a spus unul dintre colegii ei de platou.
Sus In jos
elenita
Diamantele forumului
Diamantele forumului
elenita


Mesaje : 3257
Data de inscriere : 06/06/2013
Varsta : 65
Localizare Localizare : Rm.Valcea

Stiri Mondene - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri Mondene   Stiri Mondene - Pagina 7 EmptySam 26 Iul 2014, 5:05 am

Prima declaratie a lui Vincenzo Castellano dupa ce a aflat ca fosta sotie e gravida cu Alex Velea! “Felicitari Antoniei pentru sarcina! Sa fie fericita!”

Antonia este gravida in trei luni si jumatate! Ea si Alex Velea vor avea primul copil. Cantareata si-a dorit de multa vreme sa-i mai faca un fratior sau o surioara Mayei.


Stiri Mondene - Pagina 7 Media_140629693128538300

Antonia si Alex Velea vor deveni parinti peste cateva luni! Cantareata isi va indeplini un vis arzator, acela de a-i face un frate sau o sora micutei Maya, fiica ei rezultata din casnicia cu afaceristul Vincenzo Castellano.
Cantareata i-a trimis public un mesaj lui Vincenzo prin care-l roaga sa ajunga la o intelegere, sa fie prieteni mai ales pentru fiica lor, care s-a nascut din multa dragoste, dupa cum sustine Antonia, si apoi din respect pentru anii frumosi petrecuti impreuna si pentru cat s-au iubit.
Sus In jos
frezii
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
frezii


Mesaje : 14796
Data de inscriere : 03/07/2011
Varsta : 47
Localizare Localizare : acasa

Stiri Mondene - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri Mondene   Stiri Mondene - Pagina 7 EmptyJoi 21 Aug 2014, 7:46 pm

Gabriela Cristea  - Ne pregatim de un nou sezon Te vreau langa mine!
Va asteptam cu drag  ❀

Stiri Mondene - Pagina 7 10641011

 Andrei, fostul concurent NPM , acum face parte din epa Gabrielei   Idea   parca era la mireseala pe antena 1 Rolling Eyes 
Sus In jos
elenita
Diamantele forumului
Diamantele forumului
elenita


Mesaje : 3257
Data de inscriere : 06/06/2013
Varsta : 65
Localizare Localizare : Rm.Valcea

Stiri Mondene - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri Mondene   Stiri Mondene - Pagina 7 EmptyDum 24 Aug 2014, 4:21 am

Ce bine imi pare ca incep in aceiasi formula,imi plac cei 2,Gabi si Tavi.  LLL ,, 
De pe 4 incepe si Suleyman.
Sus In jos
frezii
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
frezii


Mesaje : 14796
Data de inscriere : 03/07/2011
Varsta : 47
Localizare Localizare : acasa

Stiri Mondene - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri Mondene   Stiri Mondene - Pagina 7 EmptyDum 28 Sept 2014, 3:19 pm

Mirela Boureanu Vaida va avea o fetiţă: ”Era singurul lucru pe care mi-l doream foarte mult!”

Stiri Mondene - Pagina 7 618x9210

Frumoasa prezentatoare a emisiunii „Mireasă pentru fiul meu” de la Antena 1 este una dintre cele mai îndrăgite moderatoare din showbiz-ul românesc.
Telespectatorii îi sunt alături în număr foarte mare Mirelei aproape zilnic, emisiunea prezentată de aceasta impunându-se ca lider detaşat de audienţă aproape în fiecare zi de difuzare. Cu o carieră de succes – actriţă a Teatrului de Revistă „Constantin Tănase”, solistă vocală şi prezentatoare tv şi o familie minunată întemeiată alături de soţul ei, Alexandru, s-ar fi putut spune că Mirelei nu-i lipseşte nimic.
De curând, Mirela şi Alexandru au primit o veste extraordinara: vor fi pentru prima oară părinţi: „Era singurul lucru pe care mi-l doream foarte mult şi pentru care pot spune că eram pregătită de ceva vreme. Vestea a venit pe neaşteptate, mai ales că cei din jurul meu, văzându-mi programul foarte încărcat şi agitaţia de care am parte zi de zi, nu credeau că se va întâmpla prea curând. Iată însă că, dacă Dumnezeu are planuri cu tine, ştie cum să le aranjeze pe toate”, a povestit Mirela.
Aşa cum se întâmplă orice minune, vestea i-a luat prin surprindere chiar şi pe viitorii părinţi: „Totul s-a întâmplat spontan, natural şi, aşa cum se spune, când ne aşteptam mai puţin. Sigur că suntem foarte emoţionaţi, că ne temem oarecum, neavând alături bunicii ( atât părinţii mei, care sunt la Iaşi, cât şi socrii, de la Cluj sunt încă în activitate), dar suntem totodată convinşi că viaţa ne va călăuzi să luăm cele mai bune decizii în prinvinţa copilului nostru”, a mai completat Mirela.
Cu două emisiuni zilnice, de luni până sâmbătă, frumoasa prezentatoare este mai tot timpul în atenţia telespectatorilor, însă a avut noroc până acum de o sarcină uşoară, care nu i-a afectat în niciun fel nici prezenţa la tv, nici celelalte activităţi şi angajamente. „Ca orice om precaut, m-am ferit să fac public acest moment din viaţa mea, până am trecut de o perioadă pe care mulţi o numesc critică. În urmă cu puţin timp, am mai primit o veste care ne-a bucurat enorm şi care ne-a mutat un pic atenţia către culoarea camerei bebeluşului, a hăinuţelor, a jucăriilor, dar şi către alegerea unui nume, despre care nu ştiam că poate fi atât de complicat. Asta pentru că ni s-a spus aproape sigur că vom avea o fetiţă”, a mărturisit foarte bucuroară Mirela, care îşi doreşte să le fie alături în continuare telespectatorilor zi de zi, la Antena 1, cât de mult îi va permite noul „statut”.
Sus In jos
gratiela
Diamantele forumului
Diamantele forumului
gratiela


Mesaje : 6094
Data de inscriere : 02/11/2012
Varsta : 75

Stiri Mondene - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri Mondene   Stiri Mondene - Pagina 7 EmptyDum 28 Sept 2014, 3:37 pm

ma bucur pentru ea
Sus In jos
frezii
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
frezii


Mesaje : 14796
Data de inscriere : 03/07/2011
Varsta : 47
Localizare Localizare : acasa

Stiri Mondene - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri Mondene   Stiri Mondene - Pagina 7 EmptyDum 28 Sept 2014, 3:53 pm

gratiela a scris:
ma bucur pentru ea
Si eu cherry
Sus In jos
Continut sponsorizat





Stiri Mondene - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri Mondene   Stiri Mondene - Pagina 7 Empty

Sus In jos
 
Stiri Mondene
Sus 
Pagina 7 din 8Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Diverse stiri

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
MIREASA PENTRU FIUL MEU :: Revista Presei-
Mergi direct la: