MIREASA PENTRU FIUL MEU
MIREASA PENTRU FIUL MEU
MIREASA PENTRU FIUL MEU
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

MIREASA PENTRU FIUL MEU

***********************
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 photo antetiarna_zpsd4fb60ba.jpg
Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Ultimele subiecte
» Imagini mpfm 5
Stiri Mondene - Pagina 5 EmptySam 09 Iul 2016, 5:38 pm Scris de frezii

» Comentarii mpfm 5
Stiri Mondene - Pagina 5 EmptyVin 16 Oct 2015, 1:51 pm Scris de frezii

» Danut
Stiri Mondene - Pagina 5 EmptyLun 17 Aug 2015, 5:20 pm Scris de frezii

» Carmen
Stiri Mondene - Pagina 5 EmptyJoi 13 Aug 2015, 6:05 pm Scris de frezii

» Carmen - Danut
Stiri Mondene - Pagina 5 EmptyJoi 13 Aug 2015, 6:03 pm Scris de frezii

» Poze - concurenti - mpfm 4
Stiri Mondene - Pagina 5 EmptyVin 07 Aug 2015, 1:32 pm Scris de frezii

» Elly
Stiri Mondene - Pagina 5 EmptyJoi 06 Aug 2015, 1:35 pm Scris de frezii

» Comentarii - emisiune mpfm 4
Stiri Mondene - Pagina 5 EmptySam 01 Aug 2015, 4:42 pm Scris de frezii

» Catalina - Nicolae
Stiri Mondene - Pagina 5 EmptyMier 22 Iul 2015, 3:39 pm Scris de frezii







HOROSCOP
Photobucket Photobucket



Cine este conectat?
În total sunt 2 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 2 Vizitatori

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 10, Dum 09 Iun 2013, 12:57 pm
Top postatori
frezii
Stiri Mondene - Pagina 5 Vote_lcapStiri Mondene - Pagina 5 Voting_barStiri Mondene - Pagina 5 Vote_rcap 
gratiela
Stiri Mondene - Pagina 5 Vote_lcapStiri Mondene - Pagina 5 Voting_barStiri Mondene - Pagina 5 Vote_rcap 
elenita
Stiri Mondene - Pagina 5 Vote_lcapStiri Mondene - Pagina 5 Voting_barStiri Mondene - Pagina 5 Vote_rcap 
anitanna
Stiri Mondene - Pagina 5 Vote_lcapStiri Mondene - Pagina 5 Voting_barStiri Mondene - Pagina 5 Vote_rcap 
sad angel
Stiri Mondene - Pagina 5 Vote_lcapStiri Mondene - Pagina 5 Voting_barStiri Mondene - Pagina 5 Vote_rcap 
vyky2010
Stiri Mondene - Pagina 5 Vote_lcapStiri Mondene - Pagina 5 Voting_barStiri Mondene - Pagina 5 Vote_rcap 
vlavi
Stiri Mondene - Pagina 5 Vote_lcapStiri Mondene - Pagina 5 Voting_barStiri Mondene - Pagina 5 Vote_rcap 
kikilina
Stiri Mondene - Pagina 5 Vote_lcapStiri Mondene - Pagina 5 Voting_barStiri Mondene - Pagina 5 Vote_rcap 
xenia
Stiri Mondene - Pagina 5 Vote_lcapStiri Mondene - Pagina 5 Voting_barStiri Mondene - Pagina 5 Vote_rcap 
kokolino
Stiri Mondene - Pagina 5 Vote_lcapStiri Mondene - Pagina 5 Voting_barStiri Mondene - Pagina 5 Vote_rcap 
 photo inimioare_colorate-1.gif
Subiectele cele mai active
Comentarii - emisiune mpfm 3
Comentarii - emisiune mpfm 3
Comentarii - emisiune mpfm 3
Comentarii - emisiune mpfm 3
Comentarii - emisiune mpfm 3
Comentarii - emisiune mpfm 4
Comentarii - emisiune mpfm 3
Lorena ...... fata
Cornelia ....... fata
Andrei

 photo besos.gif

Stiri Mondene - Pagina 5 4b36422c62a500da847e7f75e64d50ec
Statistici
Avem 24 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: daniel111

Membrii nostri au postat un numar de 24397 mesaje în 209 subiecte

 

 Stiri Mondene

In jos 
5 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
AutorMesaj
gratiela
Diamantele forumului
Diamantele forumului
gratiela


Mesaje : 6094
Data de inscriere : 02/11/2012
Varsta : 75

Stiri Mondene - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri Mondene   Stiri Mondene - Pagina 5 EmptyMier 18 Sept 2013, 6:54 pm

daca e adevarat serialul nu mai are farmec
Sus In jos
elenita
Diamantele forumului
Diamantele forumului
elenita


Mesaje : 3257
Data de inscriere : 06/06/2013
Varsta : 65
Localizare Localizare : Rm.Valcea

Stiri Mondene - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri Mondene   Stiri Mondene - Pagina 5 EmptyVin 20 Sept 2013, 8:45 am

Eu cred ca o singura schimbare in film nu cred ca va duce la scaderea audientei.Toate asa zisele vedete vor bani,cat de multi bani.Li se pare ca sunt de neinlocuit.Realitatea ne demonstreaza ca nu este asa,fac figuri,sunt repede inlocuite,viata merge mai departe.

Si acum sa va arat pe interpreta lui Firuze.O fata frumoasa si talentata.

Prezenţa ei în serialul "Suleyman Magnificul" A ÎNNEBUNIT BĂRBAŢII! Iat-o pe seducătoarea CADÂNĂ FIRUZE



Producătorii serialului “Suleyman Magnificul” ştiu cum să menţină viu interesul telespectatorilor, iar noua apariţie, deosebit de apetisantă, este cea mai bună dovadă în acest sens.



Stiri Mondene - Pagina 5 7_6af250_1da860a726

Stiri Mondene - Pagina 5 6_427315_3cc3b25f17

Stiri Mondene - Pagina 5 5_3c12be_0f0ac1b419

Stiri Mondene - Pagina 5 4_5d5193_9440c07c95

Stiri Mondene - Pagina 5 3_5f9102_d911597f71

Stiri Mondene - Pagina 5 2_a2a3c8_5fc6991c9c

Stiri Mondene - Pagina 5 1_499280_7cc50b6c49

Cu un dans provocator, acoperită doar de câteva văluri, Firuze, căci despre ea e vorba, va deveni în episoadele următoare cadâna favorită a lui Suleyman, înnebunindu-l pe acesta cu mişcările lascive şi formele ei. Însă Hurrem, soţia şi mama celor cinci copii ai săi, va afla un secret despre sclava din Iran care o va ajuta să o elimine repede din harem.

Cea care îi dă viaţă delicatei Firuze este Cansu Dere, o actriţă originară din Ankara, Turcia, pe care aţi mai văzut-o în trecut şi în serialul “Ezel”, unde a interpretat-o pe Eysan Atay.

Cansu Dere s-a născut pe data de 14 octombrie 1980, în Ankara, şi este o cunoscută actriţă de film şi model, deşi a absolvit la Departamentul de Arheologie de la Universitatea din Istanbul. Actriţa a apărut în tot felul de spectacole de modă, dar şi în reclame, iar debutul în televiziune l-a avut în anul 2003. Prezenţa ei incitantă şi ipostazele sexy în care a pozat au impus-o repede printre frumuseţile Turciei.

Tabloidele din Turcia au scris că Halit Ergenç (Suleyman) ar fi avut o aventură cu ea pe platourile de filmare, dată fiind chimia dintre ei. Presupusa idilă a fost negată de Halit, un familist convins, care a declarat că el şi Cansu sunt doar colegi (se cunosc de când au jucat împreună în drama romantică din 2009 “Dragostea doare”).

Sus In jos
gratiela
Diamantele forumului
Diamantele forumului
gratiela


Mesaje : 6094
Data de inscriere : 02/11/2012
Varsta : 75

Stiri Mondene - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri Mondene   Stiri Mondene - Pagina 5 EmptyVin 20 Sept 2013, 10:47 am

daaaaa acum mi-am adus aminte de unde o cunosc din ezel noroc cu tine care esti la zi cu stirile :@ fff 1 ?: 
Sus In jos
frezii
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
frezii


Mesaje : 14796
Data de inscriere : 03/07/2011
Varsta : 47
Localizare Localizare : acasa

Stiri Mondene - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri Mondene   Stiri Mondene - Pagina 5 EmptyVin 20 Sept 2013, 2:24 pm

gratiela a scris:
daaaaa acum mi-am adus aminte de unde o cunosc din ezel noroc cu tine care esti la zi cu stirile :@ fff 1 ?: 
lol!   Eu o stiam pe noua achizitie din Suleyman, insa picanterii cu aventuri pe platoul de filmare  ... n-am  auzit , noroc cu Elenita :@ fff 1 ?:
Sus In jos
frezii
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
frezii


Mesaje : 14796
Data de inscriere : 03/07/2011
Varsta : 47
Localizare Localizare : acasa

Stiri Mondene - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri Mondene   Stiri Mondene - Pagina 5 EmptyVin 20 Sept 2013, 7:38 pm

Anda Adam a pregatit o surpriza de zile mari  publicului prezent in numar mare la Sibiu, la premiile Media  Music Awards.
 Vedeta s-a sarutat cu nimeni altul decat ... Catalin Botezatu .


Stiri Mondene - Pagina 5 Img_1110

După ce au venit împreună la Media Music Awards, păşind pe covorul verde ... de mână, Anda Adam şi Cătălin Botezatu mai dau un motiv de bârfă cârcotaşilor. Cântăreaţa făcut un show incendiar pe scenă, în care a cântat cea mai nouă piesă şi a dansat într-un număr incendiar de coregrafie, alături de băieţii din echipa ei. - îmbrăcaţi în costume de jucători de fotbal american. Dar cireaşa de pe tort a fost oferită publicului la final, când, solista a dat casca jos unuia dintre dansatorii ei şi l-a sărutat pe ... gură. Şi mai mare a fost surpriza însă când audienţa a observat că bărbatul cu care Anda a împărtăşit momentul intim este nimeni altul decât ... Cătălin Botezatu.
"Am pregătit împreună surpriza. În momentul în care am sărutat-o m-am simţit bine", ne-a declarat Cătălin, după episodul plin de pasiune de pe scena Media Music Awards.




Stiri Mondene - Pagina 5 Tania210

Au avut o relaţiue frumoasă în urmă cu mai mulţi ani şi, deşi povestea de iubire s-a încheiat, Tania Budi şi Cătălin Botezatu au rămas buni prieteni care, în momentele de criză ale fiecăruia, s-au sprijinit necondiţionat.


Între timp, fiecare dintre ei a fost implicat în diverse relaţii, însă nici acest fapt nu le-a ştirbit prietenia.
Aseară, Cătălin a oferit un real spectacol pe scena Media Music Awards (MMA) de la Sibiu, unde a sărutat-o pasional pe Anda Adam. Gestul a făcut deliciul publicului, dar mai ales pe al acelora care susţineau încă de acum două luni, că între Bote şi Anda Adam se înfiripă o relaţie.
Însă se pare că totul nu a fost decât o regie, cel mult un gest prin care cei doi să-şi "răcorească" of-ul împotriva foştilor parteneri - Bianca Drăguşanu şi Victor Slav - pentru că, înainte şi după MMA, Bote s-a retras în compania vechii prietene şi fostei iubite Tania Budi.
Faptul este demonstrat cu fotografii postate de Tania pe pagina sa de pe un site de socializare. Cei doi s-au fotografiat la o pesniune de lângă Sibiu, unde au petrecut clipe frumoase împreună şi din zâmbetele largi de pe chipurile lor reiese că legătura dintre ei este, în continuare, foarte strânsă.
Tania Budi şi Cătălin Boteaztu au trăit o frumoasă poveste de dragoste la începutul anilor '90. Chiar după mulţi ani de la încheierea acesteia, Bote spune că, dacă şi-ar fi dorit vreodată cu adevărat să se căsătorească, Tania ar fi fost femeia pe care ar fi luat-o de nevastă fără să stea pe gânduri.

Sus In jos
elenita
Diamantele forumului
Diamantele forumului
elenita


Mesaje : 3257
Data de inscriere : 06/06/2013
Varsta : 65
Localizare Localizare : Rm.Valcea

Stiri Mondene - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri Mondene   Stiri Mondene - Pagina 5 EmptyDum 22 Sept 2013, 12:28 pm

Una dintre cele mai frumoase actriţe din "Suleyman Magnificul", Selma Ergenc, interpreta sultanei Hatice, întâmpină reale probleme pe platourile de filmare.



Stiri Mondene - Pagina 5 111_44_5ff2bbff9b

Adeptă a simplităţii, Selma nu se machiază decât atunci când i-o cere meseria. "Când port machiaj, mă simt străină de mine însămi. "Adaosurile" mă deranjeaza", a povestit Selma, care a început să lucreze ca actriţă în 2005 şi şi-a consolidat statutul de vedeta cu rolul din "Suleyman Magnificul".
Nevoită să îmbrace zilnic costume somptuoase, care cântăresc kilograme bune, şi să stea cu un machiaj elaborat pe faţă timp de ore întregi, actriţa trăieşte un adevărat disconfort pe platourile de filmare de la serial. Aşa că nu este greu de înţeles de ce aşteaptă cu nerăbdare momentul încheierii unei zi de lucru pentru a se demachai şi a "sări" în nişte haine confortabile. "Când port ceva ce nu îmi aparţine sau ceva ce nu e natural, mă deranjează. Prefer să fiu eu, fără nimic adăugat".




Stiri Mondene - Pagina 5 222_38_e4d20cba48
Sus In jos
elenita
Diamantele forumului
Diamantele forumului
elenita


Mesaje : 3257
Data de inscriere : 06/06/2013
Varsta : 65
Localizare Localizare : Rm.Valcea

Stiri Mondene - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri Mondene   Stiri Mondene - Pagina 5 EmptyLun 23 Sept 2013, 11:33 am

Află ce se întâmplă astăzi în ”Suleyman Magnificul - Sub domnia iubirii”



Noua serie din celebrul serial turcesc “Suleyman Magnificul” aduce în prim-plan alte drame şi iubiri neîmpărtăşite, dar şi răzbunări odioase, la curtea celebrului sultan. Şi episodul de azi este de neratat.


Stiri Mondene - Pagina 5 Untitled-1_80af5d_033523ce30

Boierul Rustem îi face o surpriză uriaşă sultanei Hurrem, aducându-i-o în dar pe cadâna Nigar, fază la care aceasta amuţeşte, căci tocmai ordonase să fie decapitată.
Cu Nigar lângă ea, Hurrem prinde forţe proaspete în războiul pe care sultana Hatice şi Mahidevran i l-au declarat.
Cele două continuă ameninţările la adresa lui Hurrem, însă nici una dintre ele nu are habar ce surpriză le pregăteşte Hurrem. Nu rataţi astăzi, de la ora 20.00, acest episod care vă va ţine din nou cu sufletul la gură.


Sus In jos
gratiela
Diamantele forumului
Diamantele forumului
gratiela


Mesaje : 6094
Data de inscriere : 02/11/2012
Varsta : 75

Stiri Mondene - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri Mondene   Stiri Mondene - Pagina 5 EmptyLun 23 Sept 2013, 5:02 pm

elenita a scris:
http://www.inreluare.ro/category/seriale/straine/iffet/
mersi elenita dar daca eu vreau sa vad alt serial scriu numele lui thinking 
Sus In jos
elenita
Diamantele forumului
Diamantele forumului
elenita


Mesaje : 3257
Data de inscriere : 06/06/2013
Varsta : 65
Localizare Localizare : Rm.Valcea

Stiri Mondene - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri Mondene   Stiri Mondene - Pagina 5 EmptyJoi 26 Sept 2013, 6:30 am

Cornel Păsat o vede pe Oana Roman PRIMA DATĂ DUPĂ CE A AFLAT CĂ ESTE ÎNSĂRCINATĂ.



Cornel Păsat şi Oana Roman au avut o relaţie frumoasă şi îndelungată. Dar n-a fost să fie. Cei doi s-au despărţit, însă nu aşa cum se obişnuieşte în showbiz, cu scandal.


Stiri Mondene - Pagina 5 Oana_roman_06_a10933d639
Oana şi Cornel s-au întâlnit aseară, pentru prima dată de când prezentatoarea TV a anunţat că va deveni mămică. Prezenţi amândoi la aniversarea lui Adi Minune, foştii iubiţi s-au îmbrăţişat.
"Mă bucur pentru ea şi sunt fericit că i s-a împlinit un vis. Să aibă o sarcină uşoară şi să fie fericiţi", a spus Cornel Păsat, în emisiunea "La Măruţă".
"Ar trebui ca mai multe cupluri să înţeleagă că o despărţire nu înseamnă o declaraţie de război. Mă bucur că am rămas în relaţii civilizate", a declarat şi Oana Roman.
O poveste de dragoste care a durat 7 ani au trăit Oana Roman şi Cornel Păsat. Un copil i-a despărţit pe cei doi.
Cornel Păsat a dezvăluit la ”Wowbiz” faptul că unul dintre motivele pentru care s-a despărțit de Oana Roman a fost decizia acesteia de a avorta, după ce rămăsese însărcinată cu el. Mai mult, el a mărturisit că ajunsese să se simtă singur în relație.


”Probabil dacă aveam un copil, lucrurile evoluau altfel”



"Am trăit o parte frumoasă a vieții noastre. Faptul că Oana a plâns a fost eliberarea acestei încărcături a vieții ei tumultuoase. Oana a fost prima persoană care m-a susținut și a luptat pentru mine, a stat alături de mine până am învins toate prejudecățile. A fost o mare iubire, dacă nu era nu exista această susținere. Mie îmi plac copiii, eu mi-a dori 6. Probabil că dacă aveam un copil lucrurile evoluau altfel. La un moment dat ceva s-a rupt și lucrurile nu au mai fost la fel. Nu contrază din ce motiv ne-am despărțit, contează că am trăit o poveste frumoasă. Au fost certuri, au fost reproșuri, chiar tensiuni, tocmai din încercarea de a ne împăca.
La un moment dat m-am simțit singur în doi. Au trecut mulți ani de atunci și am păstrat doar momentele fericite cu Oana. A fost o dragoste reciprocă foarte mare”, a mărturisit Cornel
Sus In jos
elenita
Diamantele forumului
Diamantele forumului
elenita


Mesaje : 3257
Data de inscriere : 06/06/2013
Varsta : 65
Localizare Localizare : Rm.Valcea

Stiri Mondene - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri Mondene   Stiri Mondene - Pagina 5 EmptySam 28 Sept 2013, 6:29 am

Ca sa nu va fie dor...hi.hi 
Stiri Mondene - Pagina 5 Mban2
Sus In jos
frezii
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
frezii


Mesaje : 14796
Data de inscriere : 03/07/2011
Varsta : 47
Localizare Localizare : acasa

Stiri Mondene - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri Mondene   Stiri Mondene - Pagina 5 EmptySam 28 Sept 2013, 8:21 am

elenita a scris:
Ca sa nu va fie dor...hi.hi 
Stiri Mondene - Pagina 5 Mban2
Ba da, doar ca :ccc ...:  sa nu ne auda fiica lui Hurrem   hi.hi 
Sus In jos
frezii
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
frezii


Mesaje : 14796
Data de inscriere : 03/07/2011
Varsta : 47
Localizare Localizare : acasa

Stiri Mondene - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri Mondene   Stiri Mondene - Pagina 5 EmptySam 28 Sept 2013, 8:28 am

Bendeac, despre scrisoarea către Arşinel:
 'Mi s-a părut firesc să-mi exprim o părere de cetăţean'
  Stiri Mondene - Pagina 5 55235m10 
După ce i-a transmis lui Alexandru Arşinel că a profitat de notorietatea sa pentru a obţine un transplant rapid de rinichi, acuzaţii despre care actorul a spus că sunt îndreptate împotriva unui om aflat la pământ, Mihai Bendeac a fost asaltat de telefoane.
În plus, comicul de la Antena 1 continuă războiul declaraţiilor pe Facebook şi îşi susţine dreptul de a-şi exprima părerea de cetăţean. 
 
Îmi sună din 5 în 5 minute telefonul vizavi de subiectul Arşinel şi scrisoarea mea deschisă în atenţia dumnealui. Am mult de muncit şi nu am timp de asta. Mi s-a părut firesc să-mi exprim o părere de cetăţean.  Am să închid acest subiect cu un comentariu pe care l-am postat pe blogul lui Arhi.
 
"Salut, Arhi,
 
Foarte interesantă discuţia. Eu ridic o singură întrebare. Există, în România, din păcate, oameni care vor să-şi vândă un rinichi pentru bani. În mod evident, copiii şi tinerii care se află pe lista de aşteptare nu au 20-30-40 de mii de euro ca să plătească un cetăţean dintr-o comună care îşi dă rinichiul ca să bea, mai apoi, la birt, banii.
 
DE CE NU ŞI-A VÂNDUT DOMNUL ARŞINEL VILA DE LA MARE CA SĂ-ŞI CUMPERE RINICHI? SAU DE CE NU ŞI-A CUMPĂRAT DIN BANII STRÂNŞI DIN JDE MII DE SURSE PRIN ISRAEL, CANADA etc?
 
În schimb, în urmă cu vreo două luni, se plângea că l-au sunat unii să-l păcălească. I-au spus că fiul său ar fi călcat pe cineva pe trecerea de pietoni şi cereau bani ca să nu meargă la poliţie. Arşinel declara atunci că “era cat pe-aci” să plătească.
 
Pentru aia avea bani…
 
O zi bună tuturor!"
 
SUBIECT ÎNCHIS“, a fost mesajul postat de Mihai Bendeac pe contul său de Facebook
 
Criticile sale au determinat şi alţi reprezentanţi ai lumii artistice să ia poziţie. Dacă unii l-au susţinut pe directorul Teatrului de Revistă „Constantin Tănase“, alţii au salutat poziţia comicului de la Antena 1. Folkistul Victor Socaciu, care a fost şi el supus unui transplant de rinichi în urmă cu patru ani, nu crede că Alexandru Arşinel a fost favorizat datorită statutului său de persoană publică.
 
Daniel Buzdugan, actor din tânăra generaţie şi coleg cu Mihai Bendeac în show-ul de la Antena 1, nu a comentat scrisoarea acestuia, dar a recunoscut că, datorită statutului său de persoană publică, oamenii au tendinţa să-l favorizeze.
 
Între timp, preşedintele Asociaţiei pentru Solidaritate şi Empatie "Claudia Safta" din Cluj-Napoca, Emanuel Ungureanu, depune, astăzi, în numele asociaţiei,  o plângere penală şi va chema în judecată Institutul de Urologie şi Transplant Renal Cluj "pentru ca justiţia să lămurească dacă în cazul Arşinel s-au respectat regulile şi criteriile privind efectuarea unui transplant".
Stiri Mondene - Pagina 5 Arsine10
Sus In jos
gratiela
Diamantele forumului
Diamantele forumului
gratiela


Mesaje : 6094
Data de inscriere : 02/11/2012
Varsta : 75

Stiri Mondene - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri Mondene   Stiri Mondene - Pagina 5 EmptySam 28 Sept 2013, 10:39 am

elenita a scris:
Ca sa nu va fie dor...hi.hi 
Stiri Mondene - Pagina 5 Mban2
:??? NN: :??? NN:  chiar imi era
Sus In jos
elenita
Diamantele forumului
Diamantele forumului
elenita


Mesaje : 3257
Data de inscriere : 06/06/2013
Varsta : 65
Localizare Localizare : Rm.Valcea

Stiri Mondene - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri Mondene   Stiri Mondene - Pagina 5 EmptyLun 30 Sept 2013, 4:35 am

Episodul de azi din «Suleyman Magnificul - Sub domnia iubirii» aduce noi intrigi la curtea Marelui Sultan
Stiri Mondene - Pagina 5 10-Pasa_Ibrahim_si_Sultana_Hatice_3b908117fc



Marele Sultan Suleyman se întoarce la palat de pe câmpul de luptă şi odată cu el revine şi Paşa Ibrahim, spre bucuria cadânei Nigar, care speră să-i recucerească inima.




Nu doar sultanele sunt bucuroase de reîntoarcerea lui Suleyman, ci şi Firuze, care este convinsă că Suleyman o iubeşte atât de mult, încât, foarte curând, ea o va înlocui pe Hurrem, cea mai puternică rivală a ei. Cât o priveşte pe Nigar, aceasta o păcăleşte pe Gulsah, care era întemniţată de Sultana Hatice, că Hurrem o va salva din închisoare dacă o va ucide pe sora sultanului. Credulă de fel, Gulsah nu stă prea mult pe gânduri şi atentează la viaţa Sultanei Hatice, însă moartea surorii sultanului îi poate aduce sfârşitul lui Hurrem. În plus, cadâna Nigar face tot posibilul să-l atragă în mrejele ei pe Paşa Ibrahim, bărbatul pe care l-a iubit dintotdeauna.
Nu rataţi un nou episod din “Suleyman Magnificul - Sub domnia iubirii”, diseară, de la ora 20.00, la Kanal D.

Stiri Mondene - Pagina 5 Untitled-3_2d7e1f_50a12214be
Sus In jos
elenita
Diamantele forumului
Diamantele forumului
elenita


Mesaje : 3257
Data de inscriere : 06/06/2013
Varsta : 65
Localizare Localizare : Rm.Valcea

Stiri Mondene - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri Mondene   Stiri Mondene - Pagina 5 EmptyMar 01 Oct 2013, 6:47 am

Filiz Ahmet, cadâna Nigar din serialul «Suleyman Magnificul», intenţionează să ne viziteze ţara



Pe Filiz Ahmet (31 de ani) o puteţi vedea în rolul cadânei Nigar în fiecare luni şi marţi, în serialul “Suleyman Magnificul - Sub domnia iubirii”, difuzat de Kanal D, de la ora 20.00. Într-un interviu acordat ziarului Libertatea, actriţa a mărturisit că acest rol i-a adus atât bucurii, dar a şi pus-o în situaţii nu neapărat neplăcute, ci amuzante. Asta pentru că oamenii de pe stradă o ceartă pentru deciziile şi acţiunile personajului său.


Stiri Mondene - Pagina 5 12-Pasa-Ibrahim-si-cadana-Nigar_b7aeb068f9
Libertatea: În primul sezon, Nigar avea apariţii periodice. Cum te simţi acum, când personajul tău a prins contur?
Filiz Ahmet: Dacă vă amintiţi, încă din primele episoade Nigar a avut o contribuţie importantă în evoluţia lui Hurrem. Cadâna Nigar a fost cea care i-a oferit sfaturi pentru a deveni sultană. Şi Hurrem a reuşit mai mult decât atât, ea devenind singura soţie a lui Suleyman, ceea ce nici una dintre femeile din viaţa sa nu a reuşit. Faptul că acum Nigar e nelipsită din acţiunea serialului mă bucură mult.
Cum te descurci cu fanii în afara platoului de filmare?
Mă descurc foarte bine! În primul rând, ţin să le mulţumesc tuturor fanilor serialului, pentru că ne urmăresc. Mulţi dintre ei mă opresc pe stradă şi mă întreabă ce urmează să se întâmple în serial sau ce mai face Paşa Ibrahim (râde). Cu toţii sunt extraordinari!
Dojenită că a stricat căsnicia lui Hatice
Ai avut parte de momente neplăcute din partea fanilor până acum?
Rareori am avut parte de momente neplăcute, însă, atunci când mi s-au întâmplat, m-am amuzat în sinea mea. De pildă, când personajul Nigar s-a îndrăgostit de Paşa Ibrahim, soţul Sultanei Hatice, o doamnă s-a apropiat de mine pe stradă şi m-a dojenit: “Cum îi stă unei femei serioase să îi strice căsnicia alteia, mai ales că este ea sora Marelui Sultan? (...) Se cade aşa ceva?”. Contrar aparenţelor, cadâna Nigar se bucură de admiraţia fanilor pentru că ea e devotată, isteaţă, puternică, un personaj-cheie în acţiunea serialului.

Ce ştii despre România?
În primul rând, ştiu că în România serialul e foarte îndrăgit şi fanii noştri cresc de la un episod la altul. Mi-a şoptit mie cineva acest lucru, iar asta mă bucură cum nici nu vă imaginaţi! Mai ştiu că în România există oameni foarte primitori. Anul trecut, o prietenă de-a mea a fost la dumneavoastră în ţară într-o călătorie de afaceri şi s-a declarat impresionată de ospitalitatea românilor.
Ţi-ai dori să ne vizitezi ţara?
Oh, da! Dacă în România avem atât de mulţi fani şi oamenii sunt atât de prietenoşi, atunci negreşit că vreau să vizitez această ţară. Vreau să fac o expediţie în România. Chiar vă rog să îmi sugeraţi câteva locuri pe care să le vizitez!
Cum ai ajuns să faci parte din această producţie?
Prezenţa mea în serial i-o datorez, în primul rând, scenaristei serialului, doamna Meral Okai. Ea a fost cea care a crezut în mine, care m-a cooptat în echipa acestui minunat şi curajos proiect de televiziune. A fost o ocazie unica şi îi voi fi veşnic recunoscătoare acelei care a fost o minunată scenaristă, regizoare şi actriţă, Meral Okai.

Cât de mult te influnţeză în viaţa de zi cu zi rolul pe care îl joci?
Adesea îmi imaginez cum ar fi fost dacă într-adevăr aş fi trăit în acea perioadă realizez că nu aş fi putut rezista. Nigar este un personaj pe cât de ambiţios, inteligent şi dur, pe atât de sensibil şi influenţabil. Ce va pot spune despre relaţia mea cu Nigar:  fac foarte bine distincţia între rolul pe care îl interpretez şi viaţa mea privată.

Care sunt diferenţele dintre femeia Filiz Ahmet şi cadâna Nigar?
Există şi asemănări ... (râde) Când iubeşte, Filiz o face cu tot sufletul, este discretă cu viaţa personală şi îşi iubeste profesia.  Acestea ar fi câteva chestiuni în care Filiz se aseamănă cu personajul Nigar. Diferenţa ar fi ca Filiz nu ar călca „pe cadavre” pentru a-şi atinge un scop, personal sau profesional, aşa cum face, uneori, Nigar.

Care este relaţia dintre tine şi interpretul personajului Ibrahim Paşa în spatele camerelor de filmat?
O relaţie plină de respect şi apreciere şi nici nu are cum sa fie altfel. Okan Yalabik, cel care dă viaţă personajului “Ibrahim Paşa”, este un om răbdător, amuzant şi foarte conştiincios. Okan are o experienţă vastă, este un actor de la care ai ce învaţa şi, dacă toate acestea sunt însoţite şi de un zâmbet, aşa cum face el, atmosfera devine foarte plăcută. De multe ori ne amuzăm de “idila dintre Paşa şi Nigar”.

Transmite nn mesaj pentru fanii tăi de aici!
Vă ador şi vă multumesc că ne priviţi! Munca noastră, a întregii echipe, a actorilor, este completă atunci când ea este încununată de aprecierea dumneavoastră, a telespectatorilor noştri fideli. Vă doresc tuturor să vă bucuraţi de armonie şi iubire, să fiţi uniţi, să vă respectaţi principiile şi îmi doresc să rămaneţi alături de noi, de toată echipa serialului „Suleyman Magnificul – Sub domnia iubirii”!
E pe scenă de la 6 ani
Filiz Ahmet s-a născut la  Skopje, în fosta Iugoslavie, actuala Macedonia. Ea este nepoata unuia dintre cei mai importanţi actori ai scenei din Macedonia, Lutfu Seyfellal, nimeni altul decât cel care a pus bazele Teatrului Turcesc din Macedonia.Filiz a urcat pe scenă prima oară când avea doar 6 ani. Îndrăgita actriţă vorbeşte mai multe limbi străine şi spune că nu îi place deloc să dezvăluie detalii despre viaţa personală, şi separă complet profesia de viaţa personală.
Sus In jos
elenita
Diamantele forumului
Diamantele forumului
elenita


Mesaje : 3257
Data de inscriere : 06/06/2013
Varsta : 65
Localizare Localizare : Rm.Valcea

Stiri Mondene - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri Mondene   Stiri Mondene - Pagina 5 EmptyMier 02 Oct 2013, 4:41 am

Nur Fettahoglu, “Sultana Mahidevran” din serialul “Suleyman Magnificul – sub domnia iubirii”, se mărită!




Frumoasa Nur Fettahoglu, actrita care interpreteaza rolul Sultanei Mahidevran, din serialul fenomen “Suleyman Magnificul – Sub domnia iubirii”, difuzat de Kanal D, se marita in luna mai, a anului 2014.



Stiri Mondene - Pagina 5 Nur_f8c2c53ad3
Nur, considerata a fi una dintre cele mai frumoase femei din Turcia, l-a cunoscut anul trecut pe Levent Veziroglu, un potent om de afaceri din Turcia si de atunci sunt nedespartiti.
Cei doi indragostiti au fost vazuti impreuna la numeroase evenimente mondene si par ca se inteleg de minune, chiar daca intre ei este o diferenta de 16 ani. Prima casnicie, care a durat numai 1 an si jumatate, pe care Nur a avut-o cu afaceristul Murat Aysan, nu a descurajat-o pe frumoasa actrita sa iubeasca din nou si sa isi faca planuri pentru o noua viata, alaturi de iubitul sau, Levent.
Popularitatea lui Nur a crescut odata cu distribuirea in serialul “Suleyman Magnificul – Sub domnia iubirii”, alaturi de indragitul actor Halit Ergenc. De atunci, Nur Fettahoglu a realizat numeroase pictoriale pentru reviste glossy, a aparut in multe reclame si a devenit imaginea a numeroase produse de infrumusetare.
Pe Nur Fettahoglu o vedeti luni si marti, de la ora 20:00, interpretand rolul Sultanei Mahidevran, din serialul fenomen “Suleyman Magnificul – Sub domnia iubirii”, difuzat la Kanal D.




Actrita mea preferata,imi place mai mult decat Hurem.Are o frumusete exotica,iese in evidenta prin rafinament.:jj//:
Sus In jos
frezii
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
frezii


Mesaje : 14796
Data de inscriere : 03/07/2011
Varsta : 47
Localizare Localizare : acasa

Stiri Mondene - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri Mondene   Stiri Mondene - Pagina 5 EmptyMier 02 Oct 2013, 12:14 pm

Andreea Marin, sexy la filmările pentru noua emisiune 
Stiri Mondene - Pagina 5 90080510
Vedeta lucrează la un show care va fi difuzat în fiecare duminică seară, începând din luna octombrie.


Din această toamnă, Andreea Marin se întoarce la TVR, cu un proiect cu care speră să influențeze pozitiv viețile oamenilor şi care, consideră ea, are capacitatea de a ne face să ne simțim mândri că suntem români. Emisiunea se va numi "Preţuieşte viaţa", iar Andreea promite că în acest program nu vom găsi bârfe, scandaluri sau scenarii fanteziste.

"Preţuieşte viaţa este îndemnul pe care mi-l adresez mie însămi în fiecare dimineaţă, doza mea de optimism, pe care vreau să o insuflu acum şi românilor care vor deschide televizorul să vadă acest spectacol al vieţii şi al pozitivismului. Nu veţi găsi bârfe, scandaluri, scenarii fanteziste, ci oameni frumoşi, valoroşi şi motive suficiente pentru a simţi că viaţa merită trăită", a dezvăluit vedeta.

La filmări, Andreea Marin a purtat ținute create de casa de modă cu care a semnat recent un contract și care i-a oferit și rochia de mireasa pe care a purtat-o la la Media Music Awards, creație care a starnit numeroase comentarii, notează realitatea.net.
Sus In jos
elenita
Diamantele forumului
Diamantele forumului
elenita


Mesaje : 3257
Data de inscriere : 06/06/2013
Varsta : 65
Localizare Localizare : Rm.Valcea

Stiri Mondene - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri Mondene   Stiri Mondene - Pagina 5 EmptySam 05 Oct 2013, 5:07 am

Stiri Mondene - Pagina 5 64550_673610035996031_680781807_n
Hurem in sezonul 4
:affraid: 
Sus In jos
elenita
Diamantele forumului
Diamantele forumului
elenita


Mesaje : 3257
Data de inscriere : 06/06/2013
Varsta : 65
Localizare Localizare : Rm.Valcea

Stiri Mondene - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri Mondene   Stiri Mondene - Pagina 5 EmptySam 05 Oct 2013, 5:13 am

Paparazzi
Prima cearta intre Bianca si Victor Slav dupa nunta! Roscata a fost umilita in fata a sute de persoane!
Stiri Mondene - Pagina 5 Media_138089426854458700
Joi noapte, Bianca Dragusanu a fost cap de afis la un eveniment care a avut loc intr-un club de fite din Regie.



A fost practic prima aparitie in public a cuplului Bianca si Victor, dupa nunta si, cum era de asteptat, toti ochii curiosilor si ai presei au fost atintiti asupra acestora. Roscata a fost invitata sa defileze ca "mireasa colectiei" in cadrul unui eveniment de tip fashion desfasurat in club Princess din Regie.

Pana aici toate bune si frumoase, dar in desfasurator a fost prevazut si un moment care i-a stricat seara Biancai si mai ales lui Victor. "Ghidusii" Buzdugan si Morar au fost MC la eveniment si au pregatit un moment special dupa terminarea defilarii. Cei doi au scos din niste plicuri cateva scrisori imaginare, pe care le-ar fi primit Bianca dupa nunta. Printre expeditori, Catalin Botezatu si... Adrian Cristea. Daca la scrisoarea creatorului de moda, citita de Morar, sotia lui Slav a inghitit in sec, in momentul in care Buzdugan a anuntat ca urmeaza epistola lui Adrian Cristea, Bianca s-a intors direct cu spatele la cei doi maestrii de ceremonii, asezandu-se in linie cu celelalte modele, ramase la "manej".
Stiri Mondene - Pagina 5 Media_138089435281279700


"Bianca incep cu o intrebare: vrei sa fii sotia mea? Apoi iti voi spune un proverb pe care il stiu de la bunicul meu: meteorologii arata pe harta, fotbalistii te duc oriunde pe harta", au fost cateva din glumitele prezentatorilor, digerate cu greu de cuplul Slav. La scurt timp, Bianca a coborat de pe scena, s-a schimbat si a revenit la masa unde se afla Victor. Se vedea clar ca ambii sunt marcati de cele intamplate, dar pe de alta parte, atat roscata, cat si prezentatorul TV au mascat supararea cu cateva zambete de complezenta.
Stiri Mondene - Pagina 5 Media_138089439048784300

Apoi sotii Slav au parasit clubul. In masina, Victor nu s-a sinchisit de armata de camere care ii filmau si i-a reprosat sotiei faptul ca a ramas pe scena, in momentul in care Buzdugan si Morar o bombardau cu... scrisori.

Mai mult, in incercarea de a parasi locul cat mai repede, Bianca si-a uitat geanta la masa unde a stat toata seara, alaturi de Victor si de cativa prieteni. Managerul clubului Princess, Oana Craioveanu, a recuperat accesoriul Dragusancei si a sunat pe numarul lui Victor Slav. Cei doi au fost nevoiti sa se intoarca pentru ca Bianca sa reintre in posesia gentii.
Sus In jos
gratiela
Diamantele forumului
Diamantele forumului
gratiela


Mesaje : 6094
Data de inscriere : 02/11/2012
Varsta : 75

Stiri Mondene - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri Mondene   Stiri Mondene - Pagina 5 EmptySam 05 Oct 2013, 12:06 pm

elenita a scris:
Stiri Mondene - Pagina 5 64550_673610035996031_680781807_n
Hurem in sezonul 4
:affraid: 
vai de capu meu
Sus In jos
elenita
Diamantele forumului
Diamantele forumului
elenita


Mesaje : 3257
Data de inscriere : 06/06/2013
Varsta : 65
Localizare Localizare : Rm.Valcea

Stiri Mondene - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri Mondene   Stiri Mondene - Pagina 5 EmptyVin 11 Oct 2013, 4:49 am

Gabriela Cristea, intrigata de efectul piesei “Perfect fara tine”
Gabriela Cristea, moderatoarea show-ului “Te vreau langa mine”, difuzat de Kanal D, a facut o obsesie pentru piesa “Perfect fara tine”, cantata de trupa Vama. De cand a auzit-o prima data, vedeta a inceput sa o asculte frecvent, versurile fiind parca scrise pentru persoanele care au iesit recent dintr-o relatie.
Publicat joi, 10 octombrie 2013 19:33
Gabriela Cristea este intrigata de faptul ca melodia cantata de Tudor Chirila a ajuns sa fie fredonata in public si de cupluri ce par fericite. “Perfect…fara tine” suna bizar din gura unor oameni care se tin de mana si par tandri unul cu celalalt.

“Am sesizat fenomenul in vara, cand ma aflam intr-un club. Cei care cantau in gura mare, dansau si se manifestau zgomotos, nu erau singuri, ci cu partenera sau partenerul de mana. Nu e curios? Inteleg de ce imi place mie, dar lor? Suna bine piesa, nu mai conteaza probabil mesajul”, a spus Gabriela Cristea.


Stiri Mondene - Pagina 5 Media_138142279472445300
Sus In jos
elenita
Diamantele forumului
Diamantele forumului
elenita


Mesaje : 3257
Data de inscriere : 06/06/2013
Varsta : 65
Localizare Localizare : Rm.Valcea

Stiri Mondene - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri Mondene   Stiri Mondene - Pagina 5 EmptyMar 15 Oct 2013, 8:42 am

Veste tristă pentru admiratoarele actorului Okan Yalabik (34 de ani), care îi dă viaţă personajului Paşa Ibrahim în serialul-fenomen “Suleyman Magnificul”, de la Kanal D. Okan are de gând să se însoare, aşa cum a declarat într-un interviu acordat în exclusivitate ziarului Libertatea.

Stiri Mondene - Pagina 5 10-Okan-Yalabik-Pasa-Ibrahim-Selma-Ergec-Sultana-Hatic_bbc60af8ab
Okan Yalabik, cel care îi dă viaţă personajului Paşa Ibrahim, ştie exact ce vrea de la o femeie, aşa că iubita lui se poate considera norocoasă că întruneşte toate aceste calităţi.
“Atitudinea unei femei mă atrage foarte mult. Pentru mine, femeia nu trebuie să aibă o frumuseţe «de revistă», fără de greşeală. Mie îmi plac femeile care sunt delicate, cu o atitudine interesantă, cu părul lung. Nu suport să fie pisăloagă. Din fericire, am nimerit foarte bine”, ne-a spus Okan, care crede cu tărie în dragostea la prima vedere: “Între mine şi iubita mea a fost dragoste la prima vedere”.
Îi plac senzaţiile tari
De când joacă în “Suleyman Magnificul”, viaţa lui s-a schimbat: “Întotdeauna mi-am dorit să fiu actor şi fiecare rol pe care l-am jucat m-a onorat. De când am fost cooptat în echipa serialului, interpretând rolul Paşei Ibrahim, viaţa mea a avut o direcţie ascendentă, care mă împlineşte din punct de vedere profesional. «Suleyman Magnificul » reprezintă o identitate aparte şi este fermecător să dai viaţă unuia dintre eroii acelei perioade. Rolul Paşei Ibrahim mi-a sporit popularitatea şi încrederea în mine, ca actor. Cu toate acestea, nu mă consider o vedetă”.
Spune că i-ar plăcea să încerce experienţe noi, precum sporturile nautice: “Mi-aş dori să experimentez kitesurfing şi wakeboarding, dar ştiu că necesită mult timp de pregătire”.
Okan are şi un mesaj pentru fanii din România: “Sprijinul şi admiraţia dumneavoastră mă bucură foarte mult. Vă doresc tot binele din lume şi sper să ne urmăriţi în continuare, cu aceeaşi bucurie!”.
Sus In jos
frezii
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
frezii


Mesaje : 14796
Data de inscriere : 03/07/2011
Varsta : 47
Localizare Localizare : acasa

Stiri Mondene - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri Mondene   Stiri Mondene - Pagina 5 EmptyMar 15 Oct 2013, 8:59 am

Uite ca se insoara si asta hi.hi  eu nu il plac ....2
Sus In jos
elenita
Diamantele forumului
Diamantele forumului
elenita


Mesaje : 3257
Data de inscriere : 06/06/2013
Varsta : 65
Localizare Localizare : Rm.Valcea

Stiri Mondene - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri Mondene   Stiri Mondene - Pagina 5 EmptyMar 15 Oct 2013, 9:02 am

Imi place cum si-a jucat rolul.Oricum,magistral joaca toti,asta m-a si atras la acest serial.
Sus In jos
frezii
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
frezii


Mesaje : 14796
Data de inscriere : 03/07/2011
Varsta : 47
Localizare Localizare : acasa

Stiri Mondene - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri Mondene   Stiri Mondene - Pagina 5 EmptyMar 15 Oct 2013, 9:07 am

elenita a scris:
Imi place cum si-a jucat rolul.Oricum,magistral joaca toti,asta m-a si atras la acest serial.
Da, joaca toti bine  Cool Cool Cool  singurul frumusel era mustaciosul, febletea lui Mirimah, in rest ...
Sus In jos
Continut sponsorizat





Stiri Mondene - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri Mondene   Stiri Mondene - Pagina 5 Empty

Sus In jos
 
Stiri Mondene
Sus 
Pagina 5 din 8Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Diverse stiri

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
MIREASA PENTRU FIUL MEU :: Revista Presei-
Mergi direct la: